HONDA CRV 2.0İ

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: HONDA CRV 2.0İ

Tiguan bencede çok iyi bir araç ama fiyatları baya pahalı diye biliyorum. Alınırsa çift turbolu modeli alınmalı süper gidiyorlar :)

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Tiguan bencede çok iyi bir araç ama fiyatları baya pahalı diye biliyorum. Alınırsa çift turbolu modeli alınmalı süper gidiyorlar :)
Fiyatlarına uzun zamandır bakmıyorum ama ben bakarken hemen hemen aynı fiyatlara sahiptiler model bazında. Aynı paraya belki 1 Model daha üst Tiguan alınabilir. Çift turbo yok bu arada alt devirler için kompresör var diye biliyorum.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hem DSG şanzımanın güven vermemesi hemde donanım kalitesi ve listesi bakımından ben kesinlikle tercihimi CRVden yana kullanırım. tip bakımından da Tiguan bana station vagon jetta gibi geliyor.

CRVnin Kullanımı inanılmaz rahat, Park ederken aynaların kaldırımı göstermesi ve park sensörlerinin tam olarak hangi açıdan objeye yaklaşıldığını ekranda göstermesi şehir içi kullanımında çok rahatlık sağlıyor. CVT şanzıman zaten güvenirliği ve rahatlığı, problemsizliği ile ünlüdür. Astradan önce jazzım vardı CVT şanzımanın rahatlığı inanın Active Selectde yok. CRV şahsen kullandığım ve tecrübe ettiğim gerçekten güzel bir araç, tavsiye ederim. Tiguan kullanmadım ama Golf 7 - 1.4 140bg liklerini kullandım donanım olarak çok farklı olmadığını biliyorum o kadar.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tiguan da malesef hem 4x4 hemde DSG seçeneği yok(2.0 dizel hariç) İkisinide kullandım. Yüksek golf gibi olmasının avantajlarıda var otomobil kullanıcılarının rahatlıkla geçebileceği düzeyde bir araç. Bir çok yüksek araç otomobilden geçenleri tedirgin edebiliyor. ASX var kuzende mesela o kadar sallıyor ki uyursun beşik misali. Daha öncede yazdığım gibi CRV kötü bir araç asla değil o da çok güzel. Ama benim tercihim içerisinde %40 %60 kaybederdi CRV.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Tiguan'a LPG takılabiliyor mu arkadaşlar?
Evet takılabiliyor. Direk enjeksiyonlu sistemler var ama şuan çok pahalılar. 4500 tl gibi bir fiyatı vardı sanırım.

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ya maceraya gerek yok arkadaşım... lpg uyumu CRV'ye tam... alacaksın bir executive (cmsb'li )... bineceksin... emin ol sonra dua edeceksin.... çevremde onca CRV ye binen insan var... hepsi son derece memnun.... ve diyorlarki, yeni kasasında bu konforu bulamazsın deniyor... hem alanlar hem satanlar diyor... gerçektende öyle... en kısa zamanda uzun yola çıkmak için can atıyorum.... gidişine hasta oldum çünkü :)  (abimden alabilirsem tabi )