Hız cezası

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
06.06.2021 tarihinde sürekli olarak kullandığım yolda hiç radar olmayan yolda radar cezası yemişim yolda dikkatli giderim ve kesinlikle radar yoktu yolda ama önceden radar kurulan üzerinde hiçbir polis ibaresi olmayan radar aracını yolda seyir halinde giderken geçtim aracın yanindan geçerken içine baktığımda kamerasını göremedim şimdi sorularım

1- bu arabada gezici radar ibaresi olmamasına rağmen normal yolda giderken ceza yazabilirimi

2- ve yolda hiçbir radar tabelası yoktu

Ben bu cezaya itiraz etsem kazanabilirmiyim sizce ve kazanamazsam dava ücretini benmi ödüyorum yardımcı olursanız sevinirim

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aslında dış ülkeler de zaten radar ibaresi yok radarın amacı hız yapanı çaktırmadan çekmektir 😁 bu sadece bizde var radar koydum yavaşla diye belirtiyor önceden ama radar senin hızını ort
5 km öteden yolu görüyor yakalar
Kazanırsan hepsini karşı öder diye biliyorum önce insiyatif olabiliyordu malesef artık hepsi kamera taşıyor polislerin oda kalmadı ve radarların üzerinde polis yazmaz sadece eds olanlarda eds yazıyor diğer türlü hepsi sivildir camlar siyah araçlar beyaz ters şerit de dururlar

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun dava masrafını kaybederseniz ödemek durumunda kalırsınız diye biliyorum bu da ceza tutarının daha fazlası demek olur bence indirimli ödemek en mantıklısı.. :)

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Aslında dış ülkeler de zaten radar ibaresi yok radarın amacı hız yapanı çaktırmadan çekmektir 😁 bu sadece bizde var radar koydum yavaşla diye belirtiyor önceden ama radar senin hızını ort
5 km öteden yolu görüyor yakalar
Kazanırsan hepsini karşı öder diye biliyorum önce insiyatif olabiliyordu malesef artık hepsi kamera taşıyor polislerin oda kalmadı ve radarların üzerinde polis yazmaz sadece eds olanlarda eds yazıyor diğer türlü hepsi sivildir camlar siyah araçlar beyaz ters şerit de dururlar
Radar aracı durmuyordu normal yolda seyir halindeydi bende solundan geçtim

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Seyir halinde radara yakalanmışsınız, 5-10 km geride mutlaka tabelası vardır. Bence birşey tutturamazsınız, boşuna paranızı ve zamanınızı kaybetmeyiniz.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun...Seyyar radarlı araçlar bulunduğu bölgedeki hız sınırına göre hareket ederler...Herhangi bir araç onu geçtiği zaman hız sınırını ihlal etmiş sayıyorlar..Aslında hepsine ceza kesmelerine imkan yok...Piyango size vurmuş malesef.....

• Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Kaan.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
06.06.2021 tarihinde sürekli olarak kullandığım yolda hiç radar olmayan yolda radar cezası yemişim yolda dikkatli giderim ve kesinlikle radar yoktu yolda ama önceden radar kurulan üzerinde hiçbir polis ibaresi olmayan radar aracını yolda seyir halinde giderken geçtim aracın yanindan geçerken içine baktığımda kamerasını göremedim şimdi sorularım

1- bu arabada gezici radar ibaresi olmamasına rağmen normal yolda giderken ceza yazabilirimi

2- ve yolda hiçbir radar tabelası yoktu

Ben bu cezaya itiraz etsem kazanabilirmiyim sizce ve kazanamazsam dava ücretini benmi ödüyorum yardımcı olursanız sevinirim
Geçmiş olsun banada birkaç ay sonra ceza tutanağı gelmişti itiraz etme şansım vardı fakat kaybedersem bütün mahkeme masraflarını karşılamam gerekiyor bu yüzden indirmli ödeyip geçmiştim. Yanlış hatırlamıyorsam kaybetme durumunda 3400 tl gibi bir ödeme söz konusuydu.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay ve Kaan.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ceza kağıdında detay yazar hocam.
kameralı sistemlerden kaçış olmuyor maalesef.Hata payı var diyorsanız itirazınızı edin.

çok geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: Readerps