Glaze, Wax, Sealant Uygulamaları

prolab

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni birkaç günlük araçlara bu tür uygulamaların faydası veya zararı ne olur ?

astra33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni birkaç günlük araçlara bu tür uygulamaların faydası veya zararı ne olur ?

Elbette yararı olur fakat nano koruma kadar iyi koruma sağlayamaz,

Bu köpüklü kötü yıkamalar çok zayıflatıyor aracın korumasını, birde wax vs ürün grupları 2-3 ayda bir yenilenmeli ve yıkama sonrası quick detailer ile desteklenmeli.

Ben aracımla uğraşmayı çok sevdiğimden wax atıyorum 2 ayda bir ;) Nano bana göre değil :)

prolab

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elbette yararı olur fakat nano koruma kadar iyi koruma sağlayamaz,

Bu köpüklü kötü yıkamalar çok zayıflatıyor aracın korumasını, birde wax vs ürün grupları 2-3 ayda bir yenilenmeli ve yıkama sonrası quick detailer ile desteklenmeli.

Ben aracımla uğraşmayı çok sevdiğimden wax atıyorum 2 ayda bir ;) Nano bana göre değil :)

Hangi wax önerirsin ve kendim nasıl atarım. Elle mi yoksa makinayla mı uygulanıyor.

Opelin kitapçığındada birkaç ayda bir wax uygulayın diyor. Suyun boyalı yüzeyde damlacıklar halinde kalması azaldığında yenilemek gerekirmiş. Boya ömrünü uzatıyormuş.

astra33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hangi wax önerirsin ve kendim nasıl atarım. Elle mi yoksa makinayla mı uygulanıyor.

Opelin kitapçığındada birkaç ayda bir wax uygulayın diyor. Suyun boyalı yüzeyde damlacıklar halinde kalması azaldığında yenilemek gerekirmiş. Boya ömrünü uzatıyormuş.

Akşam üstü detaylı yazarım size şu an müsait değilim anlayış gösterirsiniz umarım :)

zaad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende ilk uygulamamı yapmak için havaların düzelmesini bekliyorum. İsterseniz okuduklarımdan edindiğim tecrübeleri:) paylaşabilirim.

prolab

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok sağol, ben çoktaaan wax uygulama yaptım bile hemde 2 defa !...