Emniyet Kemeri Sesinin Kesilmesi (drwaverunner)

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi

efiksis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Emniyet Kemeri Sesinin Kesilmesi (drwaverunner)

mtaner link' Alıntı:
Arkadaşlar aracımın sol emniyet kemerinden tıkırtı şeklinde ses geliyordu( özellikle bulunduğum ilde asfalt biraz tırtıklı olduğundan çok hissediliyordu), emniyet kemerini en alt ayarında kullanıyordum, bugün yine şehir merkezine giderken sesten rahatsız oldum ve ayarını biraz yükselttim ve inanılmaz bir şekilde ses ortadan kalktı :) Bu sesi duyan arkadaşlarım varsa hemen servise gitmek ya da söküp kurcalamak yerine ilk olarak yükseklik ayarını biraz değiştirip denemelerini tavsiye ederim. En alt veya en üst ayardaysa bu sese sebep olabilir :)

Emniyet kemerlerinden gelen bu kronik ses bende de var. Seviyeyi yukarı veya aşağı indirdiğinizde ses geçici olarak kesiliyor ama ertesi gün tekrar başlıyor. Geçen ay ön camın sağ sol direklerinden gelen sesten dolayı kumaş kaplamanın arkasına dolgu uygulandı ve buradaki ses tamamen geçti.

Şu anda tek problemim, göstergelerin üzerindeki şapka şeklindeki parça ve emniyet kemer tokları. Çok sinir bozucu bir durum.

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Uzun zamandir bu sorunu bende yasiyorum. Ilk olarak ondeki direklerde basladi ses 2 defa izolasyon yapildi gecenlerde yine stabilize yolda giderken sol direkten ayni sesi duymaya basladim. Emniyet kemerinden gelen ses icinde garantiden parca isteyip yenisi ile degistirelim dediler simdilik kabul etmedim. Sayet ses daha da artarsa garantiden degistirecegim. Sizin sesin gecmis olmasina sevindim ama uzulerek soyluyorum ki o sesi belli bir surusten sonra yine duyma ihtimaliniz cok yuksek.