ekstra 750 tl vererek garanti almalımıyım ?

ekstra 750 tl vererek 2 yıl garantiyi uzatmalımıyım ?

• Kullanılan toplam oy
    16
  • Anket kapatılmış .

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bence iki yıl garanti veren hangi marka olursa olsun Türk tüketicisi almayacak bak bakalım er mi yaman bey mi?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Beni dört yıl öpecekler demek ki... :)

Aracı alırken yaptırdım ben. Gelen evrakta herhangi bir sınırlandırma ibaresi görmedim. Fakat olmayacağı anlamına gelmiyor elbette.

İşin açığı 750 TL az para değil. E buna bir de 2 yıl boyunca yapılacak olan bakım maliyetleri de ekleniyor. Ortaya azımsanmayacak bir meblağ çıkıyor. Burası doğru...

Amma ve lakin; 4 yıl boyunca kafanız rahat edecek. Geçenlerde 2004 Astra G'nin kıçıkırık bir termostatı için ( orijinal GM) 200 TL istediler. Opel'i hepimiz biliyoruz. Çok boktan arızalar açabilen bir araç. Okyanusu geçip derede boğulan bir marka. Orijinal parça kullanmanın önemi de biliyoruz. Herhangi bir mekanik ya da elektrik arızasında 750 TL'nin çok üstünde bir rakamla karşılaşabiliriz. Karşılaşmayabiliriz de...

Sonuçta bu bir garantidir. Yani sigortadır. Yani kafa rahatlığıdır. 4 yıl arabaya kafa yormamak demektir. Belki 4 yıl geçecek garanti bitecek sonra arıza yapacaktır. Fakat bu işler böyle... Arıza olmama ve paranın uçup gitme ihtimali de var elbette.

750 TL'ye 2 yıllık kafa rahatını satın aldığımı düşünüyorum. Kişisel tercihtir. Yaptırana da yaptırmayana da saygı duyarım. Allah kısmet eder de 4 yıl sonra yine buralara yazıyor olursam garantinin akıbeti hakkında bilgi veririm.