Egzoz Emisyon CO degerleri yüksek zengin yakıt...

osahin45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı egzoz muayesinde kaldı. Öncelikle vizesi geldiği için muayeneye girmem gerekiyordu. Tüp ü değişmesi gerekiyordu aracımın 10 yılı doldurdugu için.
İlk egzoz muayenesinde Lpg degerleri normal çıktı ancak Aracın benzing rölanti CO: 4.2 civarı yüksek devir CO: 1.96 cıktı. aracın bakımlarını yaptırmadan girdim buna bilerek görmek istedim bi sıkıntı var mı diye. Daha sonra aracın Lpg tankını değiştirdim yağ su antifirz leri halledildi. bujilerini ve hava filtresini değiştirdim ayrıca würt marka motor enjeksiyon temizleyici koyup benzin de kullandım. bundan 2 gün sonra yine egzoz için gittiğimde bu sefer aracın hem lpg hem de benzin degerleri oldukça yükseldi. Rölanti de yine 4.2 civarı iken yüksek devirde 9.60lara LPG de ise yüksek devir de 14.6 lara çıktı. daha da şaşırmıştım bakımları yaptırdığım halde araç daha kötüye gitti. daha sonra egzoz da çalışan arkadaş katalizör ve ya lambda sensöründen olabilir dedi. çünkü lambda degerleri de 1+-0.3 degerleri arasında degildi(hem benzin hem lpg de ). katalizör kiraladım bir gün kullandım bir daha gittim. bu sefer lpg de düştü degerler normal e geldi ancak benzin hala yüksekti. Şimdi ben bi sorunu nasıl çözebilirim ? araç hava yakıt karışımı ayarlayamıyor burası kesin zengin yakıt geliyor. Lambda sensörü olsa LPG de aynı şekilde yüksek çıkmaz mıydı? sorun sizce burada mı ? Enjeksiyon olabileceğini söylediler. temizleyici kullandım ancak oda fayda etmezse değiştirmem bunu düzeltir mi ? işin içinden çıkamadık ustalarda net bir şey söylemiyor. Bu konuda yardımcı olacak varsa şimdiden teşekkürler.

osahin45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada aracım Opel Astra 2000 CD 1.6

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
akü kutup başını çıkarın yarim saat sonra takin 50 km benzinde kullanın sonra götürüp afr ayarı yaptırın benzin enjektörleri kolay kolay bozulmaz ve araç bir yerden hava alıyor mu dikkatlice bakılması gerekli hava alırsa zengine düşer farkı de kalmamak için

osahin45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü kutup başını çıkarın yarim saat sonra takin 50 km benzinde kullanın sonra götürüp afr ayarı yaptırın benzin enjektörleri kolay kolay bozulmaz ve araç bir yerden hava alıyor mu dikkatlice bakılması gerekli hava alırsa zengine düşer farkı de kalmamak için
Teşekkürler bugün bu dediklerinizi deneyeceğim.

osahin45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir sorum daha olucak yaklaşık 1 senedir hatta belki daha fazla aracımla 100 km gibi hızlara çıktığımda motor arıza lambası yanıyor hızım düştüğünde sönüyor.gaza yüklendiğimde yanıyor bu şekilde 1 senedir kullanıyorum çünkü lpg ustama bu ilk oldugunda neden oluyor diye götürdüm lpg lerde yapar öyle eski sistem senin ki ondan dedi geçti. ancak aracı ilk aldıgımda böyle bi sorun yoktu. sonradan gaz da bir problem yaşamıştım gaz beyni değişmişti Atiker marka sistem var araçta. Çıkma bi beyin takmıştık ondan sonra bir süre sonra bunu yapmaya başlamıştı. Bu CO deger fazla çıkmasının bununla da bi ilgisi olabilir mi ? Motor arıza ışığı sürekli yanmadıgı için ne arızası oldugunuda bilgisayardan göremiyoruz.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
uzun süre kullanımda belkide üst kapağa zarar verdi ilk başta götürüp baktirmaniz gerekliydi iyi bir lpgciye götürüp afr ayarı yaptırın belkide ayarsızlıktan yapıyor olabilir opcom cihazı bulup araç zenginde kalıyormu ona bir baktırın bu sorunu benzinde de yapıyormu araç anlık fakir de kalıyor olabilir

osahin45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun süre kullanımda belkide üst kapağa zarar verdi ilk başta götürüp baktirmaniz gerekliydi iyi bir lpgciye götürüp afr ayarı yaptırın belkide ayarsızlıktan yapıyor olabilir opcom cihazı bulup araç zenginde kalıyormu ona bir baktırın bu sorunu benzinde de yapıyormu araç anlık fakir de kalıyor olabilir
evet benzinde de yanıyor motor arıza lambası. Fakir e düştüğünü sanmıyorum çünkü aracımın çekişi gidişi fazla iyi. benzinde hafif gaza dokunsam bile patinaj falan çekiyor. son bir kaç haftadır böyle özellikle daha önce böyle değildi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
maf map krank eksantrik sensörlerine bakılmalı vuruntu sensorude