Easytronik araba nasıl kullanılır.?

hozcanak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende corsa 1.3 easytronik var. Arabayı aldım çok güzeldi ama araba 1.3 gitmez diye çelişkideydim kulannınca çok atak olduğunu anladım ve ogün bugün arabayı çok fazla sakin kullanmıyorum. Yani gaza basıyorum kalkışlarda pati yapmıyorum ama diğerleri kalkana kadar ben öndeki ışığa gidiyorum. Sonra bugünlerde motor tarafında ses geldiğini farkettim teknik seervis kısmına yazdım. Acaba bu benim arabayı hızlı kullanmamdanmı kaynaklandı. Gerçi bende 94 1.6 corallla vardı normal vites onu daha sert kullanıyordum 4-5 devire geliyordu. Bunu sadece gaza biraz fazla basıyorum oda 3 bin devir civarlarında vites değiştiriyo otomatik zaten.
sonuçta easytronik vites sakinmi kullanılmalı tavsiyesi olan varmı?

mratoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende easytronik konusunda sıkıntılıyım astra g sedandan eşimin araç ihtiyacından dolayı corsa 1.2 easy'ye geçiş yaptık.Tabi astradaki rahatlığı ben bulamıyorum ama eşim memnun ilk bi kaç gün acemi şoför gibiydim fakat olayı az çok çözdük.Benim sorularım şunlardır.

1.Vites topuzundaki mandal ne işe yarar auto moddan manuel moda veya diğer durumlara N ve R durumlarına geçerken kullanmak gereklimi?

2.Auto'da kullanırken Manuele sürüş esnasında geçmek sıkıntı yaratırmı? Bazen yaylalık yere çıktığımız için vites küçültmek gereken yerler oluyor.

Sorularım acemice olabilir kusura bakmayın kullanım klavuzuda bulamadım internette tecrüeli arkadaşlar kullanımla ilgili bilgilerini aktarırsa çok yararlı olur.Herkese kazasız belasız günler

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. oradaki mandal sadece geri vitese geçerken kullanılıyor...
2. hiç bir sıkıntı yaratmaz sadece geri vitese takmayınız :)

hakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni üye oldum. Sorun ne oldu çözüldü mü? Ben de tıpkı senin gibi kullanıyorum.

hakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acaba dizel arabaları yeni dizel teknolojisi olduğu için benzinli gibi mi kullanmak gerekir yoksa daha devirli mi? bilgisi olan arkadaşlardan rica olunur

U

ufha1

Bilgi Girilmemiş
2006 1.3 cdti enjoy sahibiyim araştırmalarım sonucu aracı devirli kullanmamız tavsiye ediliyor..

hakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim.

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
Eski usta bir taksiciyle muhabbetime göre dizel araçları mümkünse sakin kullanmak tavsiye ediliyor. Özellikle ilk kalkışlarda sakin kalk fazla yüklenme sonra istediğin kadar bas tavsiyesi oldu.

ama bizim araçlar oldukça iyi ben de aynı şekilde kullanıyorum. hızlı kalkıp seri kullanıyorum. Bundan dolayı bir sorun olacağını hiç zannetmiyorum, yağına suyuna, ön takımların ayarlı olmasına vs. bakın istediğiniz kadar seri kullanın.

easy sizin için 2750 devir civarında vitesi değiştirir.bu en idealidir. 3000 devirden sonra motor normalin üzerinde yakıt tüketir.

isokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski usta bir taksiciyle muhabbetime göre dizel araçları mümkünse sakin kullanmak tavsiye ediliyor. Özellikle ilk kalkışlarda sakin kalk fazla yüklenme sonra istediğin kadar bas tavsiyesi oldu.

ama bizim araçlar oldukça iyi ben de aynı şekilde kullanıyorum. hızlı kalkıp seri kullanıyorum. Bundan dolayı bir sorun olacağını hiç zannetmiyorum, yağına suyuna, ön takımların ayarlı olmasına vs. bakın istediğiniz kadar seri kullanın.

easy sizin için 2750 devir civarında vitesi değiştirir.bu en idealidir. 3000 devirden sonra motor normalin üzerinde yakıt tüketir.

ama 3000den sonra zevk verir. :)