Easytronic şanzımanın problemi

mutkuysal07

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba,
Aracım 2011 1.3 easytronic aracımın vites geçişleri bir gün çok stabil olup bazen de çok sarsıntılı oluyor. Bir günü bir günün tutmuyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim dediğiniz problemlere göre ilerlemek istiyorum.

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Şanzımanın robotik yağını boşaltıp haznesini iyice temizleyip yeni yağ koyuyorsun, havasını aldırıyorsun, bir de şanzımana ilk temas adaptasyonu yaptırabilirsen çok çok daha iyi olur. Fakat ısındıktan sonra yine biraz da olsa onu yapar. Bu temas adaptasyonnda aracın F hatası verme ihtimali var. Baskı balata ile de ilişkili bir konu çünkü. Baskısı vs iyi diyorsan muhakkak yaptırmanı tavsiye ederim. Tech 2 cihazı olan bir serviste yaptırmanı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: İlkerhg

mutkuysal07

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Şanzımanın robotik yağını boşaltıp haznesini iyice temizleyip yeni yağ koyuyorsun, havasını aldırıyorsun, bir de şanzımana ilk temas adaptasyonu yaptırabilirsen çok çok daha iyi olur. Fakat ısındıktan sonra yine biraz da olsa onu yapar. Bu temas adaptasyonnda aracın F hatası verme ihtimali var. Baskı balata ile de ilişkili bir konu çünkü. Baskısı vs iyi diyorsan muhakkak yaptırmanı tavsiye ederim. Tech 2 cihazı olan bir serviste yaptırmanı tavsiye ederim.
baskı balata 2000 km önce değişti, fakat ekranda arada bir F arızası görüyorum ama hemen gidiyor F arızası sonra bir şey olmamış gibi devam ediyorum. Kalibrasyonu her servis yapar mı?

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
baskı balata 2000 km önce değişti, fakat ekranda arada bir F arızası görüyorum ama hemen gidiyor F arızası sonra bir şey olmamış gibi devam ediyorum. Kalibrasyonu her servis yapar mı?
Hocam f arızası elektriksel bir sorundan da meydana gelir. Aküyü bir ölçtürün. Şarj dinamosuna baktırın. Akü altındaki hidroliği değiştirin. Youtube da videoları var. Opcomu olan biri yada servis kalibrasyon yapabilir.

• Beğen
Tepkiler: mutkuysal07