Direksiyon sertleşmesi

GHyilmaz55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce başıma geldi aracımı çalıştırdım sabahtan beri mars basmamıştım. Direksiyon kara düzen gibi ağırlaşmış lastiklerin havasımı inik diye kontol ettim değil. Hidrolik yağına baktım min ile max arasında durduk yere niye böyle oldu ki napıcam yardım edin😐

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Gürkan bey, bir önceki aracımda benimde başıma gelmişti. Direksiyon kutusunu besleyen hortumda yırtık vardı ve yağ kaçırıyordu. Yağ çok eksilince direksiyon dönmüyor, Yağ seviyesi sizi aldatmasın, marşa basıp direksiyonu çevirince sistem yağı içeriye alıyor ve yağ az olduğu için yeterli basınç sağlanamıyor. Yani Yağ deposu, hortumları ve direksiyon kutusunun keçelerini kontrol ettirmenizde fayda var.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Astra G lerde sanırım Servo motor kullanıyorlar...Eğer öyle ise öncelikle Akünüzü ölçtürün veya yeni bir akü ile test edin...

GHyilmaz55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baktırın yağ seviyesi iyi dediler ama rengi kararmış ve çamur gibiymiş kapağını açıp suzgecini benzinle temizlediler düzeldi sorun. Şöyle bir şey yapıcam sarj dinamosunun bilyası ötüyordu gelmişken ona da bak dedim acaba kaça çıkar ki bilya değişimi