direksiyon kutusu

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra 2006 h kasa aracım var bugün triger vs değişimi için gittim genel kontrollerden sonra aradılar z rotu kırılmış nasıl olduysa çok sert bi darbe almış benhatırlamıorum(5 ay önce ses yaptı değiştirdim,eşim kaldırıma çarpmıştı aynı z rotu kırılmış ve araçta çekme vs hiç sorun yoktu normalde 2 ay sonra gidecektim kar tatili diye erken gittim allahtan). sanırım buna bağlı olarak rot başları bozulmuş neyse 100 tl okey dedik ama en son aracı alırken usta direksiyon çok minimal yağ(hidrolik) sızdırmış dedi, bende sürekli bakarım motor sıvılarına 2-3 milimlik bi azalma vardı son 1 sendedir, geçen karda buzda aracı zorladım biraz tam sağ-sol çok yaptım bi ara hafif cıyakladı ama nerden geldi anlamamıştım.çok acil görmediler tamiri bi ara geniş zamanda gel dediler sökülüp başka yerde tamir edilecek 300 tl civarı olur dediler, benzer durum yaşayan yada bilen varsa bikaç noktada aydınlatın lütfen, direksiyonda ağırlaşma falan hiç olmadı,hidrolik minimum düzey altına inmedi zaten,biraz daha dikkatli olursam bir zaman daha masraf olmadan binebilirmiyim?yoksa giderek kötüleşir mi? birde amortisörlerden biri hafif kaçak yapmış, ses yada başka sorun yok, ikiside değişmeli sanırım değişimde ne kadar daha idare edebilir?selamlar.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kurcalatmayın. Seviyede azalma yada sorun olursa baktırırsınız.

gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
dikkatli olman gereken ler,
araç duruyorken direksiyonu çevirme,
dönüşlerde direksiyonu sonuna kadar hiç bir zaman getirme,
park halinde direksiyonu düz olacak şekilde bırak...

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıvı seviyesi farklı oluyor azalma var diyemem işaretlediğim 2 seviye var yarım cm arayla park eğimine göre sanırım bu seviyelerde duruyor, geçen karda tam sağ sol zorlayıp azda olsa sıvı attırdım sanırım keçelerden şimdi daha dikkatliyim tam sağ sol yada ani zorlamalar yapmıyorum seviyede azalma direksiyonda problem yok 1 hafta oldu, 300-350 arası maliyeti var ama uzun bir süre gider gibi zaten ustada acele görmemişti bi ara paran olursa gelirsin demişti( yüzünde muzip bir gülümseme ile).Yok yere kutuyla oynamayayım diyorum