devirde dalgalanma sorunu??

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
bence bobindendir.aynı sorun bendede vardı rölantide dalgalanma hız alırken silkeleme tutup bırakma bobini değiştim düzeldi.

mali_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence bobindendir.aynı sorun bendede vardı rölantide dalgalanma hız alırken silkeleme tutup bırakma bobini değiştim düzeldi.
cevap icin tesekür ederim. tutup bırakmadan kastınız nedir galiba yaklaşık aynı sorun birde sizin aracınız kac bin km de idi?

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra a gt aracımda da aynı sorun vardı. hatta aracım kareket halindeyken bile (ayağım gaza basık olmasına rağmen) ayağımı gazdan çekmiş gibi yığma yapıyordu.
boğaz kelebeği temizliği, hava debimetresinin soketini temizlediler, bobinin bir buji bağlantısında kireçlenme mevcuttu (değiştirdim). sorunum çözüldü ama hangisinden dolayı ben de bilmiyorum.

mali_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra a gt aracımda da aynı sorun vardı. hatta aracım kareket halindeyken bile (ayağım gaza basık olmasına rağmen) ayağımı gazdan çekmiş gibi yığma yapıyordu.
boğaz kelebeği temizliği, hava debimetresinin soketini temizlediler, bobinin bir buji bağlantısında kireçlenme mevcuttu (değiştirdim). sorunum çözüldü ama hangisinden dolayı ben de bilmiyorum.
cok tesekür ederim cevap icin..

massezo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba
2005 model 41bin km de h kasa astra sahibiyim biraz aradım ama forumda bulamadım
söle bi sorunum var.. vitesteyken debryaja bastığımda yada boşta gaz verip bıraktığımda devir düşerken 1000 devir civarında kendiliğinden devir biraz artıyor ve düşmeye devam ediyor rolantideykende devir saatinde 1 2 mm lik oynama var sürekli olarak. bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim cevap yazanlara şimdiden teskürler.
Bira geç oldu ama...
Bir arkadaşımın başına gelmişti aynı sorun, Çorumda halletti.Lpg nin kalibrasyon ayarları ile ilgili olduğunu söylemişler...

yilmaz0634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bira geç oldu ama...
Bir arkadaşımın başına gelmişti aynı sorun, Çorumda halletti.Lpg nin kalibrasyon ayarları ile ilgili olduğunu söylemişler...

LPG nin kalibrasyon ayarları ile alakalı olduğunu zannetmiyorum. Aynı sorun bire bir bende de mevcut. Aracım 2006 h 1.3 cdti. Neden olduğu konusunda ben de çok araştırdım ancak tatmin edici bir cevap bulamayınca araştırmayı bıraktım. Aracın yürüyüşünde herhangi bir sıkıntı yapmadığı için çok takılmadım. Ancak yaz aylarında klima açıkken vitesi boşa aldığım vakit devir hızla düşmekte bazen de motor stop etmekte.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG nin kalibrasyon ayarları ile alakalı olduğunu zannetmiyorum. Aynı sorun bire bir bende de mevcut. Aracım 2006 h 1.3 cdti. Neden olduğu konusunda ben de çok araştırdım ancak tatmin edici bir cevap bulamayınca araştırmayı bıraktım. Aracın yürüyüşünde herhangi bir sıkıntı yapmadığı için çok takılmadım. Ancak yaz aylarında klima açıkken vitesi boşa aldığım vakit devir hızla düşmekte bazen de motor stop etmekte.
sizin bence araca beyin programı attıırın..versiyon yani şuan serviste kampanya var ecoflex diye faydası olucaktır

yilmaz0634

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin bence araca beyin programı attıırın..versiyon yani şuan serviste kampanya var ecoflex diye faydası olucaktır

onu da yaptım ama faydası olmadı :) . Kuvvetle muhtemel CIM ile ilgili bir sıkıntı olacağı da söylenmişti. malum 2005-2006 serisinin kronik rahatsızlığı. Çok masraflı olacağı , çok da elzem olmadığı için yaptırmadım.