çukura girince lpg elektrik kesiyor

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra g aracım da Atiker sıralı takılı .Son 1-2 gündür ufakta olsa ççukura girdiğimde LPG nin led göstersesi sönüp geri geliyor araç benzine geçiyor bi temassızlık var gibi firi olan warmı ?
:confused::confused::confused:

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
sigorta sorunu olabilir; sigorta yuvasında temassızlık ya da sigortada arıza vardır; genelde akünün yakınında olur;bi kontrol edin...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç rolantide çalısırken göstergeyi elinizle sallayın. içerisinde temassızlık olabilir. eger ondan değilse kablo testi yaptırın yada tesisatı elden geçittirin.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynısı oldu dediğinin.
akünün yanındaki sigortadan çıktı. yuvası laçka olmuş. yuva ile beraber değiştirdiler. sorun düzeldi...
eğer lpg ışıklarının orda temazsızlık olsa benzine geçme yapmaz. geldiğinde yine lpg de olur.

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim aracımda da var arkadaşlar. lpgciye uğradım. akü artı ve eksi kutbundaki somunlar sıkıldı, kontakt elektriği lehimle yapılıp sağlamlaştırıldı (önceden bıçak sigrota dibinden alınmıştı), gösterge dibindeki soket sökülüp temizlendi. Ancak sorun devam ediyor. tümsekten sert geçince gösterge anlık gidip geliyor. Bu esnada benzine atma yok, araçta çekişte yürürde bir değişim tekleme vs de yok. sadece gösterge gidip geliyor. perşembe tekrar götürüp tüm elektirk tesisatını elden geçirtmeyi düşünüyorum. ustaya hatırlatmam gereken noktalar nereler olabilir, sürekli sanayiye git gel yapmamak adına fikirlerinizi almak istedim.

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg enerji kabloları ve akü kutuplarına tutunan uç metal bağlantı klipsleri yenilendi, yeni sigorta kutusu ve sigorta takıldı, şu anlık sorun düzeldi arkadaşlar.