CrosslandX Sonradan Geri Görüş Kamerası Taktırmak

CnkDmrbs

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi akşamlar. Foruma yeni katıldım benzer bir konu var ise tekrar açtığım için kusura bakmayın gördüğüm kadarıyla yoktu.

Benim sorum geri görüş kamerası ile alakalı. Aracım Crossland x excellence 2017 modeli.
Araca geri görüş kamerası için yer konulmuş fakat kamerası yok. Opelin kendi bayilerinde kamerayı 2500-3500 tl aralığında takıyolarmış ondada sanırım kamera değil multimedia sistemine bağlama kısmı asıl pahalı bölümmüş. Benim sormak istediğim bunu başka bir yerde taktırmak mümkün müdür? Sisteme bağlama kısmı bayiler dışında yapılır mı yaptıran varmı? Var ise hangi kamerayı taktırdı kalite olarak ne seçmeliyiz? Bayilerde bu bakımdır yedek parçadır yada ekstra sistemdir neden bu kadar pahalı söylemek zorundalar? Biz neden rahatça gidip opelden hizmet alamıyoruz hep daha yüksek fiyatlar veriyorlar?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tür multimedya ve elektrik tesisatı işlerinde cihazın kalitesi kadar montaj ve işçiliğe dikkat edin.
Olmadık yerlerden çekilen kablolar, gelişigüzel elektrik bandıyla sarmalanmış bağlantılar, spagetti gibi sarılan tesisat, vs.

Bu detaylar panellerin altında kaldığı için görmezsiniz. Ama üzerinden vakit geçince çıkan parazit, arızalar, problemler ilerde başınızı ağrıtabilir.

Malesef bu konuda yetkili bayi, dışarısı farketmiyor. O anda orada montajı yapan kişinin tecrübesi neyse, işin kalitesini o belirler. Marka, tabela, kurumsallık, vs. Türkiye'de bunlara güven olmaz.