Crossland X Kullanıcı yorumu

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Jantları balata diskleri güzelce yıka hocam.
Demir tozları falan temizlensin.

Aracın km si daha düşük normal şekilde basmadan fazla asılmadan frenleri fazla kullanmadan sürmeye devam et 2000 km den sonra üst devir sabit giderek motoru alıştırabilirsin.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Jantları balata diskleri güzelce yıka hocam.
Demir tozları falan temizlensin.

Aracın km si daha düşük normal şekilde basmadan fazla asılmadan frenleri fazla kullanmadan sürmeye devam et 2000 km den sonra üst devir sabit giderek motoru alıştırabilirsin.
Hocam jant ve balataları balata spreyi mi yoksa normal basınçlı su ile mi yıka anlamında söylediniz, havalar gevşeyinceye 2000 li km lere yaklaşırım zaten
Tavsiye için teşekkür

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam jant ve balataları balata spreyi mi yoksa normal basınçlı su ile mi yıka anlamında söylediniz, havalar gevşeyinceye 2000 li km lere yaklaşırım zaten
Tavsiye için teşekkür
Basınçlı yıkama hocam.
Güzelce suyu tut

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hızlı dönüş için teşekkür ederim.
Araç henüz 800 km de sadece 120-130 km lik bir uzun yol oldu oda kibarca idi gerisi şehir içi. Aslında az çok tahmin ediyorum sağlam bi sıkıştırsam asılsam bir kaç kez frenlere oturur balatalar, yakıtı düşürmek için artık açma germe işlemlerine başlayayım diyorum sıkıştırıp zorlayayım açılsın iyice, yinede havalar az ısınsa iyi olur eksi 20 lerde bu günlerde.
Komşumun aracındada aynı ses olduğu için lastik söktürmeye gerek yok şimdilik bence
Tavsiyelerini aklımda tutacağım sağolasın
Eskisi gibi yeni araçlarda o tarz sıkıştırmalara gerek yok bilginiz olsun aracınız yeni daha km yapmamış zamanla geçer kafaya hiç takmayın o zaman 🙏 Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın

• Beğen
Tepkiler: kayıboyu11

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Eskisi gibi yeni araçlarda o tarz sıkıştırmalara gerek yok bilginiz olsun aracınız yeni daha km yapmamış zamanla geçer kafaya hiç takmayın o zaman 🙏 Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın
Hocam ne bileyim yakıt konusunda beklenti baya yüksek bizim cephede, hani 5-10 bin km sonra ortalama değerlerine yaklaşabilirmiyiz diye umut ediyoruz, fren deki sesin kesileceğine kanaat getirdim
Herkese zevkli sürüşler ✋

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Maşallah konuya nazar değmesin ölü toprağı serpilmiş gibi, herkes bi memnun aracından belli :))
Arkadaşlar ben bu yakıt verilerine takmış durumdayım, fabrika verileri ile uygulama arasında dağlar var şehir içi kullanımda, ne kadar kasarsam kasayım 6.5 civarı dolanıyor az acele edersem hooopp 7 yi görüyor.
Astra 1.3 easy şehir içi 6.4 şehşr dışı 4.2 idi ve normal kullanımda çok rahat tutturuyordumki eskişehir den bursa ikea ya 3.3 ortalama ile gidip geri döndüğümde total 3.7 yapmışlığım vardı. Fabrika verileri çok iddialı bunun 4.3 şehir içi 3.6 şehir dışı ve 3.9 ortalama. Allah aşkına bu rakamlara yaklaşan 1.5 otomatik kullanıcısı varmı paylaşırsa sevinirim belki bizede yol gösterir

Sedat Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Maşallah konuya nazar değmesin ölü toprağı serpilmiş gibi, herkes bi memnun aracından belli :))
Arkadaşlar ben bu yakıt verilerine takmış durumdayım, fabrika verileri ile uygulama arasında dağlar var şehir içi kullanımda, ne kadar kasarsam kasayım 6.5 civarı dolanıyor az acele edersem hooopp 7 yi görüyor.
Astra 1.3 easy şehir içi 6.4 şehşr dışı 4.2 idi ve normal kullanımda çok rahat tutturuyordumki eskişehir den bursa ikea ya 3.3 ortalama ile gidip geri döndüğümde total 3.7 yapmışlığım vardı. Fabrika verileri çok iddialı bunun 4.3 şehir içi 3.6 şehir dışı ve 3.9 ortalama. Allah aşkına bu rakamlara yaklaşan 1.5 otomatik kullanıcısı varmı paylaşırsa sevinirim belki bizede yol gösterir
Değerli kardeşim, siz sürekli aktif olun, ölü toprağı serpilmesin.
Bende gelirim her zaman. 🤗
Benim daha önceki aracım 2015 model 1.3 dizel Opel Corsa otomatik (eastronic şanzıman) sıfır almıştım.
Fabrika verisi şehir içi 3,4 şehir dışı 3 litre yazıyordu.
Malum fabrika verisi ile yaktığınız yakıtın tutması için, fabrika veri şartlarında kullanmanız gerekir.
Yani otobanda 100 km sabit hızla giderseniz, aracın şehir dışı yakıt fabrika verisini yakalarsın. Ancak sıfır araçlarda araç fabrika verisi ile birebir olması için, en az 10 bin veya 15 bin km civarı yol yapmış olmanız lazım, zira sıfır araç baştan biraz fazla yakar.
Benim Corsa 10 bin km'yi geçtikten sonra yakıt birebir fabrika verisi ile aynı uyuştu.
100 km hızı sabitledim memlekete giderken 1000 km.
Aracın anlık yakıt göstergesini açtım, daha önce aynısını Youtube'ta da izlemiştim. Aynen fabrika verisinde yazdığı gibi şehir dışı 3 litre yaktığına şahit oldum.
Yolun yokuş aşağı yokuş yukarı olmasıda yakıtın durumunu yükseltiyor veya düşürüyor.
1000 km yolda 215 TL yaktı 2020 Haziran'ın 4'ünde.
Tabi 1000 km boyunca 100 km hızla sabit gidemezsiniz, malum şehirler, kavşaklar, trafik durumu vesaire. Buna göre 215 TL yaktı.
Memlekette 2020 Ekim'in 6'sında Opel Corsa'yı bayiye verdim şimdi ki aracım olan 1.5 motor, Dizel, Crossland X Excellence paketi aldım. Şu an 2339 Km'de.
Memlekette 1330 km kullandım ve İstanbul'a geldim, yine ortalama 90-100 km civarı hızla geldim. Fabrika verisi şehir dışı 3,7 iken, 5,2 litre yaktı. Çünkü motor daha yeni. Her ne kadar yeni nesil motorlarda eski motorlar gibi alıştırma, motor açma işlemi olmasada, normalde 10 bin km'nin üzeri yol yapılacak ki, araç normal fabrika verisi ile aynı yakıtı yaksın.
Evet kardeşim, İnşeAllah biraz olsun ölü toprağı kalkmıştır site üzerinde. Facebook vesaire sosyal platformların yüzünden, web siteleri eskisi gibi faal olmuyor maalesef. Hayırlı günler.

• Beğen

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Aslında haklısınız başka platformlarda daha fazla paylaşım var mesele face, yıllar önce sildim hesabımı, açmayada pek niyetim yok çok rezil bir ortam
Anlık tüketimde kısa süreli istediğimiz rakamı yakalamak çok basit az sabit kullanımda 1-2-3-4 lü rakamlar hemen oturur mesela 15-20 günlük ortalamalar şehir içinde, elbet belli bi süre sonra bir miktar düşecektir ama hiç sanmıyorum ki şehir içi 4.9 dahi görebilelim, 6 civarı olacak gibi duruyor.
Yazdığım gibi astranın fabrika verilerinin bile altına inmiştim ve sakin kullanımda çok rahat ortalamayı tutturuyordum.
10-15 bin km lerde bir miktar inecektir ama afaki olacağını sanmıyorum, 1.3 astrama abandığım gibi kullansam bu araç 8-9 yakacak orasını anladım

Sedat Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aslında haklısınız başka platformlarda daha fazla paylaşım var mesele face, yıllar önce sildim hesabımı, açmayada pek niyetim yok çok rezil bir ortam
Anlık tüketimde kısa süreli istediğimiz rakamı yakalamak çok basit az sabit kullanımda 1-2-3-4 lü rakamlar hemen oturur mesela 15-20 günlük ortalamalar şehir içinde, elbet belli bi süre sonra bir miktar düşecektir ama hiç sanmıyorum ki şehir içi 4.9 dahi görebilelim, 6 civarı olacak gibi duruyor.
Yazdığım gibi astranın fabrika verilerinin bile altına inmiştim ve sakin kullanımda çok rahat ortalamayı tutturuyordum.
10-15 bin km lerde bir miktar inecektir ama afaki olacağını sanmıyorum, 1.3 astrama abandığım gibi kullansam bu araç 8-9 yakacak orasını anladım
Opel Corsa şehir dışı 3 litreyi yakıtı 100 Km'de sabitliyorumda, şehir içi bakma fırsatım olmadı, çünkü evle iş yeri çok yakındı, öyleki motor fan açmadan işte oluyordum. Bu yüzden sık sık partikül filtresi tıkanıyordu, açmak için 20 - 25 km ayrıca yol yapıyordum.
Benim Crossland X için fabrika verilerini 10 - 15 bin km'den önce yakalamak yada konuşmak için erken, zira aracın Km'si henüz 2339 Km'de.
15 bin km'yi aşan arkadaşlar bu konudaki tecrübelerini paylaşırlarsa benzinli ve dizel olarak, bilgi edinöiş oluruz.

• Beğen