Cözülemeyen Sağa çekme

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Günde onlarca konu okuyunca bir noktadan sonra beyin cümlelerin bazılarını atlayıp hızlı okumaya çalışıyor :)

Kaan39

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Aracımı uzun zamandır kullanıyorum. Bu gün kontrol amaçlı tekrar ölçüm yaptırdım. Sağ tekerim 0.5mm geride duruyor. Ve türkiye sartlarinda hicbir aracın aynı mm cıkmazmış ustanın bana söylediği bu. 2-3 araca baktık 2mm 3mm fark olanlar var. Ama şuan sprun yaşamıyorum herhangi bir dalma çekme yapmıyor. Sadece takıntı yaptığımdanmıdır bilemiyorum ama aracın direskiyonu bozuk yolda ve kalitesiz yolda sağa sola çok dönüyor çok oynuyor. Bunuda direksiyonun çok hafif ve aks dingil mesafesinin kısa olmasına veriyorum. Kücük araç sonucta cabuk etkileniyor yoldan. Bu bahsettiğim saga sola oynama ara sokak yollarında 20-40kmlerde ypyor tabi. Bazen uzun yolda 70km lerde de oluyor ama sonucta agır oturaklı araç degil corsalar. Sorun cözüldü

mustafaberkan53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamlar herkeseaynı sorun bende de var. Aracım 2014 model corsa d direksiyonu bıraktığım anda direksiyon hemen sola yatıyor, saat 11 yönüne geliyor genelde. 4-5 defa rot yaptırdım farklı farklı yerlerde, her defasında rot değerleri çok iyi dendi. Ustama götürdüm direksiyonda bir sıkıntı vardır diye. Test sürüşüne çıktık, direksiyon kolonunda birşey yok dedi. Ön tarafta coilover var bir amortisörcüne götür dedi. Coiloverlari 3cm de kullanıyordum acaba basık olduğundan dolayı mı yapıyor dedim. Normale kadar yukselttim, amortisörcü de onunla alakalı olmadığını söyledi. Kafayı yiyeceğim herkes başka birseydendir diyip bir tarafa gönderiyor. Bir usta dediki direksiyonun altında bir motor var ondandır. Kafam çok karıştı. Sorunu çözebilen var mı?

• Beğen
Tepkiler: Enes67

Enes67

Kayıtlı Kullanıcı
67-Zonguldak
Siteyi ziyaret et
Selamlar herkeseaynı sorun bende de var. Aracım 2014 model corsa d direksiyonu bıraktığım anda direksiyon hemen sola yatıyor, saat 11 yönüne geliyor genelde. 4-5 defa rot yaptırdım farklı farklı yerlerde, her defasında rot değerleri çok iyi dendi. Ustama götürdüm direksiyonda bir sıkıntı vardır diye. Test sürüşüne çıktık, direksiyon kolonunda birşey yok dedi. Ön tarafta coilover var bir amortisörcüne götür dedi. Coiloverlari 3cm de kullanıyordum acaba basık olduğundan dolayı mı yapıyor dedim. Normale kadar yukselttim, amortisörcü de onunla alakalı olmadığını söyledi. Kafayı yiyeceğim herkes başka birseydendir diyip bir tarafa gönderiyor. Bir usta dediki direksiyonun altında bir motor var ondandır. Kafam çok karıştı. Sorunu çözebilen var mı?
Aracın kendi amortisör sistemine dön sorun ortadan kalkar.

mustafaberkan53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracın kendi amortisör sistemine dön sorun ortadan kalkar.
Selamlar tekrardan,

Aracın orjinal amörsitör sistemine döndüm ancak sorun hala devam ediyor. İstanbulda Koç direksiyon dışında baktırabileceğim bir yer var mı?

Koç direksiyon hakkında bir tane bile iyi yorum görmedim.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aleyküm Selam, Aracınızı rota soktunuz mu ? Yani ordaki değerler ne yöndeydi. Sorun direksiyonda mı ?

mustafaberkan53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Orjinale dönmeden önce 3 farklı yerde rot balans yaptırdım, hepsi de değerlerin gayet iyi olduğunu söylemişti.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Orjinale dönmeden önce 3 farklı yerde rot balans yaptırdım, hepsi de değerlerin gayet iyi olduğunu söylemişti.
Mantıken rot balans da sorun ortaya çıkıyor olması gerekiyor. Jantlarınız da eğrilik olabilir, lastiklerde dişlerinde bir sorun olabilir. Aşağıya video bırakıyorum, bu arkadaş detaylıca soruna değinmiş bakmanızı tavsiye ederim, en azından fikir verir.

Reak

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Lastikleri yenile sorun gidecektir

Astra-J806

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Lastiklerim sıfır ama maalesef sorun gitmiyor. Bana kalırsa iyi rot yapan bir yere gitmekte fayda var. Bir de acaba sorun direksiyonda mı diye düşünmüyor değilim.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN