Çözülemeyen balans problemi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Araç çalışmıyor iken yapılan bir balans. Espli araçta araç çalışmıyorken arızaya sebep olabilir, lastiklerin kenarlarını baya bir yiyor, şanzıman için sorun yaratabilir. Zaten araç manual olsa bile bir çok lastikçi yanaşmadı yapmaya. Adamlar yapmak istemedi
Aslında araç Çalışır sa sorundur bu eğer sistemler devrede iken Çalışır sa esp de 4 teker sürekli dönmeli sadece ön sağ döner ise esp kontrol modülü yanabiliyor örnek veyahut sadece ön iki teker bunlar beynini yakabiliyor zaten direk esp lambası yanık kalıyor araçta elden suni testlerinde bile o şekilde oluyor normalde 4 teker eşit hızda ilerlemeli ki bu sadece esp için diyoruz daha kaç sistem var düşünün zararı

• Beğen
Tepkiler: GroupPolicy

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün test etme imkanım oldu, titreşim azalsa da maalesef ortadan kalkmadı. Lastikçi arkadaşımın abisinde insignia var 18 inch jant lastik kullanıyor aracı. Uygun bir zamanda o aracın jant lastiğini benim aracıma takıp 1 gün test edeceğim. Böylece jant lastik kesin olarak aklımızdan şüphe olarak kalkacak

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ESP'li araca hiç balans yaptırmadım, yapılırken de hiç denk gelmedim. O nedenle ne desem yanlış olur. İnternette biraz araştırma yaptım ama bu konu hakkında bir videoya denk gelmedim. Paylaştığım videodaki araç Audi, model itibariyle ESP'li olabilir. Bu konu hakkında bir paylaşım bulursanız sizler de paylaşın ki üyelerimize bir faydası olsun.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: GroupPolicy

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ESP'li araca hiç balans yaptırmadım, yapılırken de hiç denk gelmedim. O nedenle ne desem yanlış olur. İnternette biraz araştırma yaptım ama bu konu hakkında bir videoya denk gelmedim. Paylaştığın videodaki araç Audi, model itibariyle ESP'li olabilir. Bu konu hakkında bir paylaşım bulursanız sizler de paylaşın ki üyelerimize bir faydası olsun.

Evet bu videoyu izlemiştim ve buna istinaden bende yaptırdım ancak sorunumu çözmedi maalesef

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
sorununuzu fren disklerinde arayın. yamulmuş olabilir. tornalattırın

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Kaan.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarı ile eğik fren diski veya bozuk rotil fren yapıldığında pedala vuran titremeye neden olur.

fren yapmadan da sallıyor hocam çok yamulduysa.
benim araç 100 e çıkınca sallıyordu direksiyonu. 10 kere balans ayarı yapıldı olmadı. sonra fren disklerinin yamuk olduğunu tespit etmişti usta. tornalattık ve sorun çözülmüştü

butterfly_effect_53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç çalışmıyor iken yapılan bir balans. Espli araçta araç çalışmıyorken arızaya sebep olabilir, lastiklerin kenarlarını baya bir yiyor, şanzıman için sorun yaratabilir. Zaten araç manual olsa bile bir çok lastikçi yanaşmadı yapmaya. Adamlar yapmak istemedi
Araç çalışırken de çalışmıyorken de yapılan balans bir arızaya sebep olmaz.

Çalışmıyorken zaten ESP sistemi çalışmıyor.
Çalışırken de ESP off yapmazsanız, ESP kontrol ünitesi sadece bir teker döndüğü için arıza kodu oluşturur. Siz arıza kodunu silmesiniz de belirli yol yaptıktan sonra kendi siliyor.

Şanzıman zaten yağı kendi içinde, yağsız çalışma gibi bir durum olmaz.

Lastik yanağını biraz aşındırması evet doğru, bir miktar aşındırıyor.
Ben şimdiye kadar 1-2 sefer yaptırdım. Onda da balans tezgahında yapılan balans, araç üzerinde en son tekrar kontrol edildi. 5-10 dakika bile sürmedi.

Sizin aracınızdaki balans, titreşim büyük ihtimalle aks kaynaklı. Lastik-jant'lardan olsa mutlaka bu yapılan balansların birinde tespit edilirdi.

ottobotto

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aks değiştirecekseniz ya orjinal alın yada orijinalini tamir ettirin yan sanayi akslar çok randımanlı olmuyor. Disk konusunda da arkadaşlar haklı.