Corsa D 1.3 CDTİ 60bin Bakımı

19o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar,
Konu başlığında belirttiğim araç için 60bin bakımını yaptırmayı düşünüyorum.
BOSCH servise aracın yakıt sarfiyatı normalinin üzerine çıktığı için götürdüm aracı.
Serviste aracı egzozdan bilgisayar tarzı bir cihaza bağlayıp tam gaz rölanti yaparak bir takım değerlere baktılar. Ustanın söylediğini tam hatırlamıyorum ama 0.5 civarı olması gereken değerler sizin aracınızda 1.5,2.0 arası. Filtrelerinizi değiştirmeniz iyi olur dedi,bu etkili olur dedi.
Bende zaten yaklaşan 60bin bakımını yaptırmaya karar verdim.
Bu konuda beni bilgilendirebilecek arkadaşlar varsa hem yetkili servis hem özel servislerde ne kadara yaptırılabilir hangi parçalar değiştirilmeli,yağ değişiminde hangi yağı kullanmalıyım bunları yazarsa çok memnun kalırım.

Bosch'un bana verdiği fiyat yağ değişimi ve sadece filtrelerle birlikte 250 lira.
Takacakları filtrelerde orjinalmiş.

Benim düşüncem 60bin bakımında değişmesi gereken tüm parçaları internetten getirtip ustaya uygulatmak yağ bakımıyla birlikte.
Ama eğer internetten getirtme uğraşına değmeyecek kadar birşeyse direkt Boschtan veya bir özel servisten yaptırmak.
Eğer servis bu bakımı normal fiyattan 100 lira civarı yukarıya yaparsa ise tabiki serviste yaptırma.
Uzun oldu galiba kusura bakmayın :) Şimdiden teşekkürler.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi. MAzot filtresi 2 tip, uzun ve kısa aracınıza bakıp almalısınız.
60.000 de v kayışı gergisi kontrol edilir, gerekirse değişir
Balata kontrol edilir
hidrolik seviyeleri kontrol edilir.

19o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi. MAzot filtresi 2 tip, uzun ve kısa aracınıza bakıp almalısınız.
60.000 de v kayışı gergisi kontrol edilir, gerekirse değişir
Balata kontrol edilir
hidrolik seviyeleri kontrol edilir.
Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için,peki bu filtrelerde hangi markayı tercih etmeliyim kendim almaya kalktığımda.
Bir önceki aracımda hepsini bosch marka almıştım,ama corsada internetten gördüğüm kadarıyla ufi de öneriliyor.
Özelde yaptırma ana fikrim olduğu için zaten aralarında 3-5 lira oynuyor iyisi hangisi ise onu tercih edeyim diyorum.
Yağı ne koydurtmalıyım birde bu sorumu cevaplarsanız,teşekkür ederim :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Yedek parça konusunda her zaman orjinalden yana olurum ama Bosch'ta kötü bir tercih değil. Yağ konusuna gelirsek Mobil 1 yada Castrol tavsiye ederim viskozite değeri common rail dizellere 5-30 tam sentetik gider.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
filtreler orjinal kullanırım hep yağ olarakta hemkullanmaklavuzunda hemde mobilin sitesinde yazan mobil 1 0w40 esp dexos2 koyarım km 60bine gelmiş hirolikleride değiştirin derim bu arada servis derken sanırımyetkili servisi kast ettiniz 30 bin bakım için neskar 702 tl fiyat çekmişti sadece yağ değişimi var ve fazladan mazot filtresi değişiyordu

19o7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.