Corsa c su alıyor şöför paspası

Alican99

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam daha önce cok kez bu başlık üzerine konu acılmış ancak hepsini kontrol etim sorunum cözülmedi şöför tarafının paspası göl gibi oluyor yagmur yayinca firen westerozu oldugu bölümü kontrol etim ancak silikonlar cok iyi duruyor
Kapı fitiline baktım yırtık yok ama kapı ile kasanın arası cok acık fitilin üstüne giren su nerden tahliye oluyor ordan şüpeleniyorum daha önce başına gelen bi arkadaş varsa yardımcı olabilirmi

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Selam daha önce cok kez bu başlık üzerine konu acılmış ancak hepsini kontrol etim sorunum cözülmedi şöför tarafının paspası göl gibi oluyor yagmur yayinca firen westerozu oldugu bölümü kontrol etim ancak silikonlar cok iyi duruyor

Kapı fitiline baktım yırtık yok ama kapı ile kasanın arası cok acık fitilin üstüne giren su nerden tahliye oluyor ordan şüpeleniyorum daha önce başına gelen bi arkadaş varsa yardımcı olabilirmi
Kapı ile kasa arası çok açık yazmışsınız bu bölümden su sızyorsa su izi olur ona baktınız mı? Kapı değişti mi sütün lar yada yada kapı işlem gördü mü Sadece yağmur yağdığında mı oluyor.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alican99

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece yagmur yagdinda oluyor kapıda herhangibi bi su izi yok aracın suyundada eksilme yok sag ve sol kapı fitillerine baktım kapı arasındaki boşluklar aynı yıkamaya girince yakından su tutuyorum iki taraftanda su alıyor ama yagmur yagınca orlardan su almadıgına eminim su izi yok cünki kaputun içine kovayala su atım kaç kez pedalın ordan su gelmedine eminim nerden aldını anlamadım havalarda cok Soguk ve yagmurlu ugraşamadım arac ile
Koku yapmasın diye yıkamaya gidip suyu cektiriyorum her gün
Su dan dolayı bazen airbag işi yakıyor yıkamada kurutunca geçiyor

Son düzenleme:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Sadece yagmur yagdinda oluyor kapıda herhangibi bi su izi yok aracın suyundada eksilme yok sag ve sol kapı fitillerine baktım kapı arasındaki boşluklar aynı yıkamaya girince yakından su tutuyorum iki taraftanda su alıyor ama yagmur yagınca orlardan su almadıgına eminim su izi yok cünki kaputun içine kovayala su atım kaç kez pedalın ordan su gelmedine eminim nerden aldını anlamadım havalarda cok Soguk ve yagmurlu ugraşamadım arac ile
Koku yapmasın diye yıkamaya gidip suyu cektiriyorum her gün
Su dan dolayı bazen airbag işi yakıyor yıkamada kurutunca geçiyor
Kapı ve cam fitillerini orjinalleriyle değiştirerek başlayabilirsiniz. Ayrıca kapı içine biriken suyu tahliye eden delikler vardır kapıların altında onlar tıkalı mı diye bir kontrol edin çamurdan tıkanmış olabilir zamanla. Birde liftle kaldırıp aracın altındaki tapanlar ve hava tahliye bölümlerinin kauçukları duruyor mu diye bakmak gerek

Alican99

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön cam ile silecekler arasındaki su giderini kontrol ettiniz mi ?
Evet ön silecekleri ve altındaki pilastigi söküp ordaki yaparak camur vb temizlerim giderler acık ama hayla su alıyor birde bu koku yaparmı ? Kuku yapmaması için ne yapmak gerekir

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Evet ön silecekleri ve altındaki pilastigi söküp ordaki yaparak camur vb temizlerim giderler acık ama hayla su alıyor birde bu koku yaparmı ? Kuku yapmaması için ne yapmak gerekir
Rutubet kokusu olabilir aracı kullanırken kaloriferi ayak kısmına verip en sıcakta çalıştırın ayrıca koçtaşta nem alan tabletler var kutusuyla satılıyor onlardan alıp araçta kullanabilirsin

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Ön cam bu durumda en sinsi şüphelidir. Yağmurlu bir günde (araç su almışken) güneşlikleri ve etrafını (tavan döşemesinin ön kısımları) kontrol edin. Güneşliklerde yada etrafında ıslaklık varsa ön camdan alıyordur camcıya gidip durumu anlatmalısınız.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimal ön cam silikonundan camcıya baktır.Yakın zamanda ön cam değiştiş mi?