Corsa c direksiyon kutusu problemi

RfatCetinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sitede çok aktif değilim ama başima gelen bir olayi sizinle paylaşmak istedim, yaklaşik 1,5 sene önce corsa c aldim klasik olan direksiyon kutusu sesi bu araçtada vardi bunu bile bile aldim arabayi, bir kaç özel servise götürüp sordum tamir edilmesi gerektiğini söylediler ve en ucuz fiyat veren sadece direksiyon kutusu tamiri için 150tl istemişti ben bu tamiri erteleyip o şekilde kullandim arabayi. 3 gün önce samsunda bir özel servise giderek ön takimdan ve direksiyondan ses geldiğini parke yollarda çok rahatsiz olduğumu söyledim. Liftte kaldirip yaklaşik 15 dakika inceleme yaptilar, ön takimim sağlam olduğunu sadece fren beyinlerinin boşluk yaptiğini tamir edilmesi gerektiğini söylediler 1 saat kadar uğraştiktan sonra aracimi liftten indirdiler, direksiyonda gelen seside anlattim, usta ucu uzun bir lokma takimi ile direksiyon milinin oralarda bi yeri sikti bu işlem 30-35 saniye sürdü, birde kaput mandalim kirilmişti plastik parça onu değiştirdiler bu işlemler için 15tl talep ettiler, halbuki 60-70 tl yi gözden çikarmiştim

daha sonra tamiri yapan usta ile test sürüşüne çiktik, sonuç mükemmeldi, ne ön takimdan nede direksiyondan tik ses gelmiyordu, direksiyon bir hafiflik veya ağirlikta yani değişimde olmadi, cidden inanamadim, o kadar sevindimki 10tlde ustaya bahşiş verdim.

çoğu yer hiç bakmadan veya basit bir incelemeyle direksiyon kutusu tamir olcak demişti. Inanirmisiniz parke yolda giderken yanimda biri varsa gelen seslerden utaniyordum.

Sizde direksiyon kutusu tamirinden önce israrla oradaki artik her ne vidasiysa onu siktirin sonra problem çözülmez ise direksiyon kutunuzu söktürün
Ankarada bu işi yapabilcek usta arıyorum !

radyotolga

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Selamlar

Konuyu tekrar hortlatacağım ama...bu vidanın bir görseli var mıdır acaba?

• Beğen
Tepkiler: gümüştekin