Corsa c direksiyon kutusu problemi

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sitede çok aktif değilim ama başima gelen bir olayi sizinle paylaşmak istedim, yaklaşik 1,5 sene önce corsa c aldim klasik olan direksiyon kutusu sesi bu araçtada vardi bunu bile bile aldim arabayi, bir kaç özel servise götürüp sordum tamir edilmesi gerektiğini söylediler ve en ucuz fiyat veren sadece direksiyon kutusu tamiri için 150tl istemişti ben bu tamiri erteleyip o şekilde kullandim arabayi. 3 gün önce samsunda bir özel servise giderek ön takimdan ve direksiyondan ses geldiğini parke yollarda çok rahatsiz olduğumu söyledim. Liftte kaldirip yaklaşik 15 dakika inceleme yaptilar, ön takimim sağlam olduğunu sadece fren beyinlerinin boşluk yaptiğini tamir edilmesi gerektiğini söylediler 1 saat kadar uğraştiktan sonra aracimi liftten indirdiler, direksiyonda gelen seside anlattim, usta ucu uzun bir lokma takimi ile direksiyon milinin oralarda bi yeri sikti bu işlem 30-35 saniye sürdü, birde kaput mandalim kirilmişti plastik parça onu değiştirdiler bu işlemler için 15tl talep ettiler, halbuki 60-70 tl yi gözden çikarmiştim

daha sonra tamiri yapan usta ile test sürüşüne çiktik, sonuç mükemmeldi, ne ön takimdan nede direksiyondan tik ses gelmiyordu, direksiyon bir hafiflik veya ağirlikta yani değişimde olmadi, cidden inanamadim, o kadar sevindimki 10tlde ustaya bahşiş verdim.

çoğu yer hiç bakmadan veya basit bir incelemeyle direksiyon kutusu tamir olcak demişti. Inanirmisiniz parke yolda giderken yanimda biri varsa gelen seslerden utaniyordum.

Sizde direksiyon kutusu tamirinden önce israrla oradaki artik her ne vidasiysa onu siktirin sonra problem çözülmez ise direksiyon kutunuzu söktürün

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizdede aynı sorun var sen ustaya bir sorsan bakalım neresini sıkmış bizde olmazsa sıkalım bıktım bu sesten artık.... :(

ilhan_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler,direksiyon mafsalı gibi bişeyin vidası sıkılıyomuş diyorlardı, ben özel serviste söylediğimde gülümsemiş ve kaale almamışlardı, bende üstüne olmadım, illa sölemek lazım ama o zamanda ben yılların ustasıyım benden iyimi bileceksin tavırları oluşuyo :) allah iyi ve bilgili ustaya denk getirsin, benimde iç ışıklarım yanmıyordu,gövde kontrol modülü değişecek dedi bi özel servis 200 tl en az dedi, sigorta kutusuna heryere baktı sorun yok dedi, daha sonra başka bi serviste 1 tl ye sigorta deiştirdiler ve düzeldi, dikkatli olmak lazım :)

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bu piyasa biraz böyleeee

34_turan_34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar direksiyon kutusunun altında kremiyer dişlisinin boşluğunu almak için üyük bi somun var o sıkılıyo ama eger bu somun fazla sıkılırsa direksiyon kendiliğinde toplama özelligini yitirir ve sert olur o somunu sıkmak çözüm deil kutunun sökülüp revizyon olması lazım arkadaşlar yoksa aynı hadise yine başınıza gelecektir

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim kutumu değiştiler ses gene gitmedi. maslak sanayide oto ercan ayhan usta dediğin vidayı sıktı o sesler tamamen gitti...
çoğu usta kafadan direksiyon kutusu diyo ama o parkeden gelen sesi ben iyi biliyorum:)

34_turan_34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kutu değişirse olmaz yine aynı sesi yapar revizyon olası lazım

hemelli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ah be kardeşim usta sanatkar bulmak çok zor ben opele hastayım fakat opelin bi kusuru var ustası yok. verdiğin bilgi için teşekkürler

34_turan_34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel araçlerı avrupa standartlarına göre üretildiği için bizim yollarımıza gelemiyo.

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar o vida sıkma işini daha önce internette bende çok okumuştum hatta bi kaç ustaya söyleyince, adamların bakışları değişiyo, orda sıkılcak bir şey olmadığını söylüyorlar. eminim o vida ne gevşek olmalı nede çok sıkı olmalı, çünkü aracımın direksiyonunda hiç bir sertlik olmadı, geri toplama özelliğide halen devam ediyor

aracım 2001 model 74.000km de inanırmısınız şu an sıfır arabaya biniyor gibiyim tık ses gelmiyor, opeli tebrik ediyorum, çünkü gerçekten iyi bir ön takım yapmış 74.000 km dir hiç bir ön düzen parçası değişmemiş arabada

daha önce tempra kullandım yıllarca, gerçek ön takım problemi o arabadaydı, ama ondaki rahatlık ve konforda cidden süperdi