Corsa c cruise control problemi.

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 2001 model corsa c comfort,

aracımda debriyaj müşürü tesisatı ve sinyal kolundaki tesisat hazırdı

debriyaj müşürünü ve c.c kolunu aracıma montajladım, opcom ile c.c yi aktif ettim ama bir türlü çalıştıramadım!

opcom ile I R O tuşlarını kontrol ettiğimde çalıştığını görebiliyorum yani tesisat bcm ile iletişim kuruyor ve tuşlar çalışyor

gene opcom ile debriyaj müşürünü aktif olarak görebiliyorum.

acaba bu c.c nin bir sigortasımı var yada bir rölesimi, yada bcm ile ecu arasında bir tesisat eksikliğimi var, motor kodum z14xe, tis2000 kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 2001 model corsa c comfort,

aracımda debriyaj müşürü tesisatı ve sinyal kolundaki tesisat hazırdı

debriyaj müşürünü ve c.c kolunu aracıma montajladım, opcom ile c.c yi aktif ettim ama bir türlü çalıştıramadım!

opcom ile I R O tuşlarını kontrol ettiğimde çalıştığını görebiliyorum yani tesisat bcm ile iletişim kuruyor ve tuşlar çalışyor

gene opcom ile debriyaj müşürünü aktif olarak görebiliyorum.

acaba bu c.c nin bir sigortasımı var yada bir rölesimi, yada bcm ile ecu arasında bir tesisat eksikliğimi var, motor kodum z14xe, tis2000 kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum

debriyaj soketinden sıkıntı olabilir. bende iki gün uğraştım sıkıntı debriyaj soketinden çıktı. kabloların yerini değiştirdim. düzeldi. 549 712 76 77 numaram istersen ara

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani bence bana bcm ve ecu arasındaki bağlatının şeması lazım z14xe için

dolphin mans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Control cruise deyince içim cızzz etti. Benim aracimda astra G , z14xep motor bı türlü aktif hale getiremedim.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj soketindeki kabloların yerini değiştirsenizde bişey değişmez ki çünkü kontak mantığı var orada.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyaj soketindeki kabloların yerini değiştirsenizde bişey değişmez ki çünkü kontak mantığı var orada.

mantığını bilmiyorum ama ben tüm cruise kurdum. ondan sonra debriyaj soketini aldım. adam bana vectraninkini vermiş. taktım oldu ama tetik almıyordu. elektronikçi arkadaşım var. o sokete tetik gelmediğini anladı. soketi açtık pimlerin yerini değiştirdik. çalıştı. bi sıkıntı yaşamadım. 1 yıla yakındırda kullanıyorum.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tıs den baktım aracınıza ne kadar anlaşılır bilmem ama belki işinize yarar devreyi büyük resim olarak yükledim.kısaltmaları da ekledim
cn0rq.png

buda kısaltmalar
cn0ub.png

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkür ederim, debriyaja soketinden ecu ya kabloyu çektim, aktifleşti c.c

erdogan123

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Banada bi yardımcı olurmusunuz debriyakij kültüründen Ecu 61 nolu pimine tesisat çektm daha önceleri çalışıyordu şimdi çalışmıyor opcomda debriyaj hep aktif