corsa b yağ lambası ilk çalışmada geç sönüyor

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Halit üstat çok özür dileyerekten bi sorum var. Arabayı aldım. 1999 model 1.4 16 v corsa. Hararet 100 derecede normalmi. Kaçtan sonra sıkıntı olur. Fanıda duymadım. Çokmu sessiz çalışıyo anlamadım.

100 olmamalı 92 de sabit durur 98 yükselince fan açar 92 civarına gelince fan durur mantık bu

98 geçirtme ondan sonrası sıkıntı olur bilgin olsun opeller sıcak arabalar ama sınırı budur

ffgul

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
2000 model corsa b 1.4 gls aracım sabah ilk çalışmada yağ göstergesi 1-3 dakika içerisinde sönüyor, sonra tekrar gün içerisinde çalıştırdığımda hemen sönüyor, bu neden olabilir?
Aynı sorun bende de vardı.. Çok uğraşmama rağmen ustalar bulamadı sorunu.. (yağ müşürü değişmesine rağmen) yağ pompasını sökeceğiz dediler. Sanayiye gitmedim sonra... Sorunu şu şekilde çözdüm. Motor içi temizleyici yağ ve yağ filtresi satın aldım.. motorun içini temizleyen katkıyı yapıp yağı değiştirdim. 1 hafta boyunca araba soğukken yine yaptı. Arabayı krikoya kaldırıp altına girdim. Yağ müşürünü 24 lük anahtarla söktüm. Söktuğum yerin yuvası yarıya kadar balçık kaplıydı. Küçük bir tornavida ile o pisliği aldım. İçine kadar soktum tornavidayı. Sonra balata spreyi yaptim içine leş gibi balçık çıktı.. Yağ müşürünü taktım. Soketini yeniledim..sonra marşa bastım ve düzeldi..

• Beğen
Tepkiler: resittemiz

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz
Halit üstat çok özür dileyerekten bi sorum var. Arabayı aldım. 1999 model 1.4 16 v corsa. Hararet 100 derecede normalmi. Kaçtan sonra sıkıntı olur. Fanıda duymadım. Çokmu sessiz çalışıyo anlamadım.
biraz geç cevap vermiş olacağım
aracı sattım o yüzden
100 civarıyken kaputu açıp fanın çalıştığını kontrol et lpg varsa 100 maksimum olmalı ama yoksa yüksektir gösterge 96-97 den dönmeli 92 de durmalı yani 92--97 arasında hareket etmeli