Corsa b boğulup stop ediyor gaz yemiyor

Hami.ayvaz

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kolay gelsin herkese 93 model corsa 1.4 benzin li aracımda boğulup stop etme sorunu var deponun dibini kullandım bir kere ondan sonra başladı sorun 80 90 la giderken tekleme yapıyordu ustaya götürdük rolanti okuyucusu dedi değiştirdik sonra rolanti motorunu değiştirdim benzin filtresi değişti ama sorun devam ediyordu internetten araştırdığım kadarıyla enjektör sorunu dedik enjektörleri söktüm temizledim 15 20 dk sorunsuz çalıştı ama sonra gene aynı sorunu yaptı gaza basınca boğulup stop ediyor benzin pompasını değiştirdim olduğu yerde rolantide çalışıyor ama gaza basınca devri zor alıyor ve gazı bırakınca neredeyse 200 devire düşüp stop edecekmiş gibi oluyordu benzin pompasını denemek için bi tur atayım dedim yola çıkar çıkmaz teklemeye başladı gaz yemiyor gene en sonunda egzoz dan pat diye bi ses geldi stop etti çalışmadı daha
(bu arada benzin filtresini değişmeye giderken gene boğulup stop etti marş yaparken büyük bi sesle egzoz susturucusu patladı) her usta farklı bişey diyor yardımcı olabilecek var mı

Son düzenleme:

ONUR0525

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kolay gelsin herkese 93 model corsa 1.4 benzin li aracımda boğulup stop etme sorunu var deponun dibini kullandım bir kere ondan sonra başladı sorun 80 90 la giderken tekleme yapıyordu ustaya götürdük rolanti okuyucusu dedi değiştirdik sonra rolanti motorunu değiştirdim benzin filtresi değişti ama sorun devam ediyordu internetten araştırdığım kadarıyla enjektör sorunu dedik enjektörleri söktüm temizledim 15 20 dk sorunsuz çalıştı ama sonra gene aynı sorunu yaptı gaza basınca boğulup stop ediyor benzin pompasını değiştirdim olduğu yerde rolantide çalışıyor ama gaza basınca devri zor alıyor ve gazı bırakınca neredeyse 200 devire düşüp stop edecekmiş gibi oluyordu benzin pompasını denemek için bi tur atayım dedim yola çıkar çıkmaz teklemeye başladı gaz yemiyor gene en sonunda egzoz dan pat diye bi ses geldi stop etti çalışmadı daha
(bu arada benzin filtresini değişmeye giderken gene boğulup stop etti marş yaparken büyük bi sesle egzoz susturucusu patladı) her usta farklı bişey diyor yardımcı olabilecek var mı
egr açık kalıyor olabilir. egr fişini çekip ne deneyin.

Hami.ayvaz

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
egr açık kalıyor olabilir. egr fişini çekip ne deneyin.
Egr yi önceden iptal etmiş olma ihtimalleri bi hayli yüksek çünkü internetten baktığım kadarıyla araçta egr yok yani ona benzer bi parça yok ya da ben göremedim

Hami.ayvaz

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Araba park halindeyken çalışmasında bi sorun yok 1 hafta çalışabilir aralıksız ne zaman ki yürümeye başlıyor boğulup stop ediyor

Hami.ayvaz

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Abiler yokmu şu benim soruna bi çözüm

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba senin motor karbüratorlü galiba
sen zaten demişsin enjektörleri temizleyince bir süre düzeldi
enjektörden başlayarak geriye doğru tekrar temizle yakıtta tıkanmaya benziyor

Hami.ayvaz

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı akşamlar beyler konuyu bi daha hortlatayım gaz kelebeği de temizlendi fakat bi değişiklik yok

Son durum araba 15 20 dk boyunca sorunsuz çalışıyor hatta redline dedikleri devir saatinin sonuna kadar bile kapatıyor ama belli bi süre sıkıntısız çalışıyor ama motor azcık ısınınca gaz yemiyor tekliyor boğulup stop ediyor (ısınmaktan kastım hararet göstergesi 90 nın üzerine çıkmıyor bile)

Var mı önerisi olan ya da daha önce başına gelen

Hami.ayvaz

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
merhaba senin motor karbüratorlü galiba
sen zaten demişsin enjektörleri temizleyince bir süre düzeldi
enjektörden başlayarak geriye doğru tekrar temizle yakıtta tıkanmaya benziyor

Abi araç tek nokta enjeksiyonlu

• Beğen
Tepkiler: halit69

Cihat.dmrl

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Egsoza baktırdın mı? Dediğiniz gibi benim araçta da problem olmuştu çok uğraştık sorunu bulmak için motor yağ yakıyodu egsozu tıkamış Egsoz değişti temizlendi düzeldi.