combo güneş yanığı bilgi..

free07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar siteye yeni üye oldum gayet başarılı ve yardımcı olan arkadaşları gördüm. aracım 2006 combo 1.3 ön motor kaputunda güneş yanıkları oluştu buda beni rahatsız ediyor. bazı yerlerinde ufak tefek çiziklerde mevcut. bunları da düşünerek aracı komple boyatayım ve bineyim diye düşündüm. bu konuda sizlerden fikir alışverişi yapmak istiyorum. boyatmak mı kaplama yapmak mı yada başka bir önerisi olan var mı? şimdiden herkese teşekkür ederim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Boyadaki güneş yanıkları her geçen gün daha da artacaktır. Kaplama, geri dönüşü daha zahmetli ve pahalı bir uygulama olup bana göre aracı basitleştiriyor. Bu işin en mantıklı ve kaliteli çözümü aracı yeniden boyatmaktır. Bizim millet bir mal alırken ucuza kapatmak için malı öldürmeyi sever, o nedenle aracı boyatmadan evvel fotoğraflarını çekmekte fayda var.

free07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boyadaki güneş yanıkları her geçen gün daha da artacaktır. Kaplama, geri dönüşü daha zahmetli ve pahalı bir uygulama olup bana göre aracı basitleştiriyor. Bu işin en mantıklı ve kaliteli çözümü aracı yeniden boyatmaktır. Bizim millet bir mal alırken ucuza kapatmak için malı öldürmeyi sever, o nedenle aracı boyatmadan evvel fotoğraflarını çekmekte fayda var.

evet haklısınız resim çekmek aklıma gelmemişti.. illaki ustadan ustaya ilden ile değişecektir ama ortalama kaliteli malzeme ve işçilikli komple boya fiyatı ne olur sizce ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Boya fiyatları gerçekten çok oynaktır. Usta kalitesi, malzeme fiyatları, boyanın cinsi (metalik/opak), kaporta hataları fiyatı belirler. 4 sene evvel İzmir'de güneş yanığı olan metalik boyalı Vectra B için 6.000 TL isteyen bile olmuştu. Bence kaliteli bir boyanın hakkı 3.000 TL den aşağı değildir.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar siteye yeni üye oldum gayet başarılı ve yardımcı olan arkadaşları gördüm. aracım 2006 combo 1.3 ön motor kaputunda güneş yanıkları oluştu buda beni rahatsız ediyor. bazı yerlerinde ufak tefek çiziklerde mevcut. bunları da düşünerek aracı komple boyatayım ve bineyim diye düşündüm. bu konuda sizlerden fikir alışverişi yapmak istiyorum. boyatmak mı kaplama yapmak mı yada başka bir önerisi olan var mı? şimdiden herkese teşekkür ederim.

Kaplama yapılırken işçiliğin önemi nasıl ise, kaplama sökülürken de işçilik aynı derecede önemlidir. Bana kalırsa 11 yıllık aracı komple boyatmak daha karlı bir iş. Tabi boyanmadan önce fotoğraflarını çekmekte Semih abinin dediği gibi fayda var. :)