Cift muhurlu app plakaya ceza yedim

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cift muhurlu app plakaya ceza yedim

jetxjet link' Alıntı:
Sevgili Mert bu konuda ki ufacik bilgimi ben acikliyayim.
Ilk oncelikle app plakalar emniyetin kendi bastigi plakalardan cok daha kaliteli ve dayaniklidir.
eger iyi bir yerde yapildiysa omur boyu garantili ve boyasi dokulme renk atma gibi bir durumu olmaz fakat bu konu emniyetin plakalarinda boyle degil.
son olarak ebat konusunda istanbula fazla uzak olmayan bursa ornegini vereyim.bursa da cikan tum plakalar emniyet tarafindan demek istiyorum,bizim burada app diye tabir ettigimiz cinste cikmakta/basilmaktadir.eger forumfa bursalilar varsa daha iyi resimli aciklama yapabilirler.baska illerdede boyle olma ihtimali yuksek.istanbuldaki 16 plakalara dikkat edersen cogu bizim para verip app bastirdigimiz tarzdadir.

ozet olarak milim kalinlik boya maddesi falan bunu olctude mi polis ceza kesme yetkisini kendinde buluyor hersey kuralina uygun demek istedigim bu.

Bende şöyle bir ekleme yapayım

Polisin size yazdığı ceza ölçülerek biçilerek verilmemiştir, nasıl olsa APP plaka yazayım cezayı gitsin demiştir.  :(

Belki APP plakalar emniyetin bastığı plakalardan daha sağlam olabilir ama söylediğim gibi gerilme kuvveti tarzındaki şartları sağlamaz.

Bunu polis test edebilir mi? İMKANSIZ  :)

Zaten APP plakanın ismi Almanya Punto Plaka ve Antalya Punto Plakadan gelir.

Türkiye'de plaka puntoları bölgelere göre farklılık gösterir, sizinde söylediğiniz gibi Bursa'nın plaka puntolarıyla İstanbul'un plaka puntoları yada Hakkari'nin plaka puntoları farklı olur. APP plakada adını Antalya'dan almış.  :)

jetxjet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cezayi almadan gittim zaten neyse artik yapilacak birsey yok gibi bakalim

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

jetxjet link' Alıntı:
cezayi almadan gittim zaten neyse artik yapilacak birsey yok gibi bakalim

Tekrardan geçmiş olsun.

Birçok polis APP plakaya göz yumuyor, maalesef size çok nadir yazılan cezalardan biri denk gelmiş.  :(

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

jetxjet link' Alıntı:
Sevgili Mert bu konuda ki ufacik bilgimi ben acikliyayim.
Ilk oncelikle app plakalar emniyetin kendi bastigi plakalardan cok daha kaliteli ve dayaniklidir.
eger iyi bir yerde yapildiysa omur boyu garantili ve boyasi dokulme renk atma gibi bir durumu olmaz fakat bu konu emniyetin plakalarinda boyle degil.
son olarak ebat konusunda istanbula fazla uzak olmayan bursa ornegini vereyim.bursa da cikan tum plakalar emniyet tarafindan demek istiyorum,bizim burada app diye tabir ettigimiz cinste cikmakta/basilmaktadir.eger forumfa bursalilar varsa daha iyi resimli aciklama yapabilirler.baska illerdede boyle olma ihtimali yuksek.istanbuldaki 16 plakalara dikkat edersen cogu bizim para verip app bastirdigimiz tarzdadir.

ozet olarak milim kalinlik boya maddesi falan bunu olctude mi polis ceza kesme yetkisini kendinde buluyor hersey kuralina uygun demek istedigim bu.

Cok gecmıs olsun sölediklerinizde haklısınız ama devlet bunu 1 kere yasaklamıs benımde basıma gelmedi deil yasak oldugu ıcın istedigin kadar mühürlü olsun kelime anlatamıosun memura bende bütün araclarımda app plaka kullanıyorum inadına app diyorum hatta mühürsüz :).. Artık bu işlerin tamamen sans meselesi oldugunu düsünüyorum adam bakıo tipine uyuz oluosa plakanada takıo cam filminede.. Ben herzaman söle diyorum tatlı dil yılanı deliginden cıkarır :):):)

jetxjet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Özer link' Alıntı:
Cok gecmıs olsun sölediklerinizde haklısınız ama devlet bunu 1 kere yasaklamıs benımde basıma gelmedi deil yasak oldugu ıcın istedigin kadar mühürlü olsun kelime anlatamıosun memura bende bütün araclarımda app plaka kullanıyorum inadına app diyorum hatta mühürsüz :).. Artık bu işlerin tamamen sans meselesi oldugunu düsünüyorum adam bakıo tipine uyuz oluosa plakanada takıo cam filminede.. Ben herzaman söle diyorum tatlı dil yılanı deliginden cıkarır :):):)

Gecende bir arkadasimlayim arabayi suruyor polis kirmizida gecmemeize ragmen durdurdu ceza kesmeye kalkti laf anlatamiosun arkamizdanda arabalar gecti bizi durdurdu.arkadasta 3 kasa var baktik cezayi kesicek yanlaya yanlaya devam ettik.arkadas daha sonra birde trafigi tehlikeye sokmaktan ceza yemis :D

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

Öncelikle gecmis olsun. Soyle bir durum da soz konusu sanırım, yogun nüfuslu illerde artık 2 harf 4 rakam veya 1 harf 4 rakam seklinde plaka basılıyor. Bunlar app seklinde basılsa( diğer daha az yogun nüfuslu illerdeki gibi )okunma sıkıntısı yaşanacak, onun içindir ki daha ince punto ile basıyorlar ve hepsi bir ornek olsun isteniyor. Şahsen hiçbir ilimizde 2 harf 4 rakamın orijinal app standardında ( fabrika çıkışı) basıldığını düşünmüyorum... 045thumbsup

drcoach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu işin hediyesi (cezası) ne kadar acaba ? Bende yok ama merak ettim, harf / rakam aralığı çok abartı şekilde daraltılmazsa güzel görünüyor bence

jetxjet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drcoach link' Alıntı:
Bu işin hediyesi (cezası) ne kadar acaba ? Bende yok ama merak ettim, harf / rakam aralığı çok abartı şekilde daraltılmazsa güzel görünüyor bence

Ben cezayi almadan gittim.
Sanirim 65 lira zaten benim plakam rakamlar harfler dip dipe girmis plaka degil.ayni standartlarda bosluklarda ayni sadece besiktas baski.

jetxjet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UNS link' Alıntı:
Öncelikle gecmis olsun. Soyle bir durum da soz konusu sanırım, yogun nüfuslu illerde artık 2 harf 4 rakam veya 1 harf 4 rakam seklinde plaka basılıyor. Bunlar app seklinde basılsa( diğer daha az yogun nüfuslu illerdeki gibi )okunma sıkıntısı yaşanacak, onun içindir ki daha ince punto ile basıyorlar ve hepsi bir ornek olsun isteniyor. Şahsen hiçbir ilimizde 2 harf 4 rakamın orijinal app standardında ( fabrika çıkışı) basıldığını düşünmüyorum... 045thumbsup

İstanbul u ornek gosteriyorsaniz dikkat ederseniz +10-15 senelik araclara dikkat edin gneli 3 harfli.zaten daha eski arabalarin cogu 3 harfli.suanda herkese siradan 2 harf 4 rakam veya cok nadir 2 harf 3 rakam veriliyor.bunun sebbide devletin plaka islerinden asiri derecede para kazanmasi var.siz sallamasyon 3 harfli 34 XXX 01 diye her hangi bir plaka isteseniz harflere gore bagis miktari ise giriyor.

simdi farkli farkli app denilen yazi stilleri oldugu icin bazilari ic ice girmis oluyo tikis tikis benim plakam BESIKTAS baski internetten daha net bakabilirsiniz.besiktas baski da hepsinin arasi orjinal bosluk gibi fakat harfler daha okunakli basilmis zaten biliyorsunuzdur.