Chip Tunning Yardım

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Golf 7 1.6 dizel uygulamalari bütün dünya capında uygulanmaya başlanacaktır. Bu tarz gelişimler uygulama yapanların beceresi değil, kullanılan aletlerin protokol açması ile yapılmaktadır.
Bir çok kişininde söylediği gibi box tuning tavsiye etmiyoruz.Genelleme yapmak gerekirse uzun süredir problemsiz kullanılan box tuninglerde güç/yakıt ekonomisi anlamında fazla katkısı olmayan ürünlerdir.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Abi benim baya gözüm korktu okuduklarımdan ve ortağıyla muhabbetimden sonra kimsenin ekmeğiyle oynamak istemem fakat araçlarda kolay alınmıyor illa ki remap olacaksa vmax tarzı profesyonel kurumlara yaptırmak gerek diye düşünüyorum

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Spesifik araçları bilemiyorum ama 1.3 ise gözünü kapatalım gene yapar. 1.3 için çok takılma, kim uygun verirse onda yaptırabilirsin. Gazihan, Erhan Yücel, Ümit Vmax, Barbaros, Özgün vs. vs. Vmax 1.3 deneyemedim ama diğerleri 3 aşağı 5 yukarı aynı.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Spesifik araçları bilemiyorum ama 1.3 ise gözünü kapatalım gene yapar. 1.3 için çok takılma, kim uygun verirse onda yaptırabilirsin. Gazihan, Erhan Yücel, Ümit Vmax, Barbaros, Özgün vs. vs. Vmax 1.3 deneyemedim ama diğerleri 3 aşağı 5 yukarı aynı.

Abi peki 1.9CDTI ile 1.3CDTI yapı olarak benzer mi? Benim arabanın tüketimi çok garip, çok sakin dikkat ederek sürersem 8 litre yakıyor şehir içi, eğer hiç umursamadan zevkli şekilde kullanırsam 9.5 litre yakıyor. Fabrika verisi 9.7 litre şehir içi. Bunu hem düşürüp hem de performansı artıracak adam var mı? Hem %30 güç artışı hem %20 yakıt tasarrufu muhabbetinin aslı var mı?

tudem 0638

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar chip tuning üzerine açılmış konunuzu okudum da elimden geldikçe katkıda bulunmak isterim. şöyleki 10 yıla aşkın bir süre opelin yetkili servisinde çalıştım. zamanında opelin yetkili servislerinde bile chip tuning işlemi yapıldı. kısaca chip tuning uzman kişiler tarafından yapıldığı zaman asla aracınıza zarar vermez. aracın fabrika çıkışında araç içerisindeki ecu (elektronik kontrol ünitesi) sunda aracın çalışma zamanlarına hükmeden bir yazılım var. bu yazılımla 1,3 cdti lerde de görüldüğü gibi 70 hp, 90 hp ve 110 hp şeklinde güçler verilir. sonuçta üçüde 1,3 cdti dir. güç farklılıkları sadece yazılımdır. chip tuning yani yazılımla aracın orijinal yazılımı üzerinden değişiklik yapılarak güç verilebilir. işi bilen işinin ehli uzman kişilere gönül rahatlığıyla yaptırılabilinir.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 11:36 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 11:34 ----------

Moderatörün son düzenlenenleri:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
arkadaşlar chip tuning üzerine açılmış konunuzu okudum da elimden geldikçe katkıda bulunmak isterim. şöyleki 10 yıla aşkın bir süre opelin yetkili servisinde çalıştım. zamanında opelin yetkili servislerinde bile chip tuning işlemi yapıldı. kısaca chip tuning uzman kişiler tarafından yapıldığı zaman asla aracınıza zarar vermez. aracın fabrika çıkışında araç içerisindeki ecu (elektronik kontrol ünitesi) sunda aracın çalışma zamanlarına hükmeden bir yazılım var. bu yazılımla 1,3 cdti lerde de görüldüğü gibi 70 hp, 90 hp ve 110 hp şeklinde güçler verilir. sonuçta üçüde 1,3 cdti dir. güç farklılıkları sadece yazılımdır. chip tuning yani yazılımla aracın orijinal yazılımı üzerinden değişiklik yapılarak güç verilebilir. işi bilen işinin ehli uzman kişilere gönül rahatlığıyla yaptırılabilinir.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 11:36 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 11:34 ----------

70 ile 90 arasında sadece yazılım farkı mı var? Değişken geometrili turbo konusunu araştırmanı öneririm. Asıl güç farkının sebebi odur.
70hp lik makine stage 1 chip tuning ile 110 hp olurken,
90 hp lik makine ise 120 beygir olur. İkiside 120 olmaz.
Hangi Serviste, hangi bölümde çalıştınız? Atölye olmadığı anlaşılıyor. Yanlış bilgi vermekten kaçınmak gerek. 110hp olan ise 1.6 cdti. 1.3 de 110 veren yok. Astra J de 1.3cdti 95hp verir.