Chip Tuning ' in araca verebileceği zararlar !

aresdo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
chiptuning kullanıp da aracı bağırta bağırta sürersen zararı olur tabi. bi de markayı iyi seçmen lazım. çin malı ürünlerden uzak dur. bu alanda alman mallarına güvenebilirsin.

musapeker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazılanlara bakınca epey faydalı bir konu olmuş

Soluksuz ve hatta neredeyse 2 kere okudum. Arkadaş gibi çok faydalı bir konu olmuş. Genel olarak Anladığım kutu kesinlikle zararlı. Yazılımda doğru kullanırsan sorun olmaz. Bende 1.4t 140 bg Astra Sedan sahibiyim ve yazılım yüklemek istiyorum.
Merak ettiğim nerelerde yaptırdınız? Nette ve kulaktan duyduğum bir sürü firma var. Bu işi doğru yapan kim var?
Bir de, eğer sıkıntı yaratmayacaksa, ne kadara yaptırdınız? İstanbul'dayım bu arada.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Beyler, konuyla ilgili bir firma var baya iyiler, markasını paylaşmayalım reklamını yapmayalım da. Sormak istediğim aslında ;

Benim araç 0 daha 1000km falan oldu, İlerleyen dönemde yakıt vs. tasaraffu için baya kişi öneriyor ama asıl önemli olan 2 yıl garantim var, Bu yazılım, garantiyi bozar mı ? Ayrıca ne gibi problemi olur ? Bilgili olan kullanan, varsa dönüş yapmasını rica ederiz. Bence çok mantıklı gelmiyorum yazılım attırmak ama yinede ne gibi bir değişiklik olur, bu kadar övüldüğü gibi bir performansı varmı açıkcası merak içerisindeyim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Beyler, konuyla ilgili bir firma var baya iyiler, markasını paylaşmayalım reklamını yapmayalım da. Sormak istediğim aslında ;

Benim araç 0 daha 1000km falan oldu, İlerleyen dönemde yakıt vs. tasaraffu için baya kişi öneriyor ama asıl önemli olan 2 yıl garantim var, Bu yazılım, garantiyi bozar mı ? Ayrıca ne gibi problemi olur ? Bilgili olan kullanan, varsa dönüş yapmasını rica ederiz. Bence çok mantıklı gelmiyorum yazılım attırmak ama yinede ne gibi bir değişiklik olur, bu kadar övüldüğü gibi bir performansı varmı açıkcası merak içerisindeyim.
Şimdi şöyle bir durum var kimse anlamaz vs. der herkes ama aracı herhangi bir test cihazına bağlamadan test yapan usta bile aracında yazılım olduğunu anlar gidişinden ve sesinden. Sesinden dedim çünkü aracın sesi değişiyor normal kullanıcılar fark etmez ama benim ustalar ve benim gibi bu işleri hbi olarak yapanlar hemen anlar. Ayrıca sensöründen tutun enjektör ve yakıt pompasında kadar hatta turboya kadar fazladan yük biner.

Herşeyi göze alıp yaptırdınız diyelim öncelikle şanzımanınızın dayanabileceği maks. torku bilmenizde yarar var. Herkes hızlanma peşinde ama durmayı düşünende olmuyor. En azından çelik fren hortumuna geçilmeli. Açıkcası bugünki kurlarla geçmişte yaptıklarımı yaparmıydım diye bilmiyorum

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Şimdi şöyle bir durum var kimse anlamaz vs. der herkes ama aracı herhangi bir test cihazına bağlamadan test yapan usta bile aracında yazılım olduğunu anlar gidişinden ve sesinden. Sesinden dedim çünkü aracın sesi değişiyor normal kullanıcılar fark etmez ama benim ustalar ve benim gibi bu işleri hbi olarak yapanlar hemen anlar. Ayrıca sensöründen tutun enjektör ve yakıt pompasında kadar hatta turboya kadar fazladan yük biner.

Herşeyi göze alıp yaptırdınız diyelim öncelikle şanzımanınızın dayanabileceği maks. torku bilmenizde yarar var. Herkes hızlanma peşinde ama durmayı düşünende olmuyor. En azından çelik fren hortumuna geçilmeli. Açıkcası bugünki kurlarla geçmişte yaptıklarımı yaparmıydım diye bilmiyorum

Teşekkür ederim, cevabınız ve bilgilendirmeniz için.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu Chilia olayı mantık işi değil genel anlamda bence çünkü ister istemez teşvik eden şey hız oluyor bence BMW olsun Audi olsun ne olursa olsun @cagatay16 arkadaşımın dediklerini araştırmıştım bugün gene reklamlarını görünce denemek geçti içimden ama zararı gerçekten ortada. Mutlaka görmüşsünüzdür kaçtan 3 kasa BMW chipten dolayı fazla sıkıştırırlar arabayı yüksek devirde araba yandı o yüzden attıran kardeşlerim dikkatli kullanmalı özellikle yüksek devirlerde Allah’a emanetsiniz aracın ne kadar dayanır ne kadar gider bilinemiyor birazda atan firma ne kadar bilgili onu bilmek lazım