Chip taktıran var mı?

Oydelee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aranızda 1.3 ecoflexe chip taktıranınız var mı?

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Chip taktıran var mı?

Bi arkadaş vardı aracı 120 Hp ye çıkardığını söylemişti fakat forumdan atıldı başka nedenlerden dolayı hatırladığım kadarıyla.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
Bi arkadaş vardı aracı 120 Hp ye çıkardığını söylemişti fakat forumdan atıldı başka nedenlerden dolayı hatırladığım kadarıyla.
ara ara yeri geldikçe bahsediyorum, bir zamanlar modifiye işi yapan büyük bir firmada çalışıyordum. chip tuning işlerini izmirde bir firmayla paslaşıyorduk. şöyle söyleyebilirim 95hp chiple 120hp olmaz. chip tuningte, yapmış olduğunuz işi ekzantrik miliyle desteklemeniz gerekir. aksi taktirde daha uzun süre açılmayan emme ve egzoz sübaplarından yeterince hava alamaz ve atamazsınız. hepsinden öte gücü arttırmış bile olsanız tork fazla değişmez. tork artmadıktan sonra yemişim güç artışını :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chip tuning genelde %10 hp ve tork verir

kodemirci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn hllb bu powerbox falan var. onlar herhangi bir artış sağlıyormu bir bilginiz varmı acaba

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla ben o arkadaşın yalancısıyım  ::) . Fakat turbo motorlarda %10 dan daha fazla güç artışı olur gibi geliyor bana.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

doktormehmet imiş ve bu da onun cümlesi:

"Bu konuyu ilk hayata geçrieb benim sanırım. Yakıt tasarrufu için dizel almıştım ancak performansı beni hayal kırıklığına uğrattı. soluğu ankarada  bu konuda uzman bir merkezde aldım şu an aracım 120 hp 240 tork adeta bir canavara döndü. 0-100 km hızlanması 14 saniyeden 10 saniyey düştü son sürat ise 235 km/h"

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Bu konudan çok anlamam ama biraz iddalı bir artış olmuş ?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yurtdışında 180e yaptıranlar okudum 195 hp 260 tork a ulaşmışlar aşağı yukarı %10. rocco ların 122 leri chiple 150leri buluyor yanlış hatırlamıyorsam ve bu chip olayı zorlamayla ilgili bi olay aracın sınırlarını zorlayıp yüksek değerler elde edilebilir ama araç ne kadar gider o belli olmaz :)

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Serviste virine sorduğumda bu chipi en bilinçli yapan yerin tokatta bi tuningci olduğunu duydum