CD600

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: CD600

Eger mesele sadece yol gösterme ise orta halli bir akilli telefon ile bile halledilebilir.Fakat telefondan navigasyon kullanma o kadar rahat degil.Sürekli acik kaldiginda bataryayi bitirmesi, sesinin trafige bagli olarak duyulamamasi vs.

Bu bakimdan bir cihazin yol gösterme özelligini rahat kullanilabilir sunuyor olmasi lazim. 2012 de kurdurdugum harita gayet yeterli.

Diger taraftan su da var , yilda kac kere böyle cihazin bulma olasiliginin az oldugu bir adres girilip oraya gidiliyor? Bence navigasyon cihazi girdigim 10 adresin 7 sini direk bulabiliyorsa yeterlidir, diger 3 tanesi de ben GPS koordinatlarindan bulurum.

Kisaca navigasyon sadece yol gösterme degil, ayrica izlenebilirligi kolay olma, aracin diger sistemleri ile uyumlu ve kararli calisabilme, görsellik bakimindan da degerlendirilmeli.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gerçektende 99euro imiş  battle_Escrime . arkadaşım sedan cosmo aldı geri kamerası yok onu nasıl halledecek 500tl gibi bişeyler duymuştum doğrumu acaba?

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thnxx
firstemperor link' Alıntı:
gerçektende 99euro imiş  battle_Escrime . arkadaşım sedan cosmo aldı geri kamerası yok onu nasıl halledecek 500tl gibi bişeyler duymuştum doğrumu acaba?
Sadece hb modelinde navi600 geri görüş kamerasıyla geliyor.Sedan da yok ama bildiğim kadarıyla 500 tl değil.1000 tl civarı olabilir.500 ise hemen giderim taktırmaya

charliealpha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bu konuyla ilgilenen yok sanırım. Opel Türkiye ile görüştüm neden güncellemeyi ücretsiz vermiyorsunuz diye. Şasi numarası ve sd kartın seri numarasını kontrol ettiler iki adet güncelleme mevcut ancak parayla satın almanız gerekli dediler. Bunun sebebi olarak da bu bir donanım, nasıl ki 2014 model araçtaki donanımı size takamıyorsak bu güncellemeyi de veremiyoruz dediler. Yani yazılımı sd kartla verdikleri için donanım muamelesi yapıp müşterileri faydalandırmıyorlar 99€ verip almamızı istiyorlar. Benimde buradan anladığım navigasyonu 2012 de sd kartlı yapmalarının sebebi zannettiğim gibi harita güncellemelerini kolay yapmak değil haritaları 300₺ gibi yüksek bir fiyata satmakmış. Teşekkürler opel Türkiye. Demek ki araca bir ton para verip güncelleştirme yapamayacağınız bir navigasyon almaya gerek yokmuş.

charliealpha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet arkadaşlar son gönderiden bu yana bu konuya birşey yazılmamış, şimdi telefonu güncelledim ve ios 7.1 ike carplay diye bir özellik geldi. Bir hevesle taktım telefonu ama sonuç hüsran tabiki. Şimdi merak ettiğim bir yazılım güncellemesi ile (navi600' e navi900 yazılımı yükleniyor yapanlar var)bu özelliği kullanabilirmiyiz acaba

Roland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

CD 600 hakkında hemen herşey yazılmış. Benim hakkında bilgi göremediğim ve gözden kaçırılması durumunda hayati önem taşıyan bir ayrıntıyı yazayım. USB'lerde NTSC formatını tanımıyor. Velev ki mp3'leri attığınız USB'nizi tanımadıysa FAT32 formatında format atıp mp3'leri öyle atın.

tameer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bende astra alıcam da still paketin içindeki cd600 mu o mu oluyor navi600. Bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tameer link' Alıntı:
Arkadaşlar bende astra alıcam da still paketin içindeki cd600 mu o mu oluyor navi600. Bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim
2014 modellerde Stil Pakette CD600 geliyor. İçinde navigasyon yok.

tameer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki still paket yerine opsiyon olarak navi650 mi seçmeliyiz yoksa cd600 lu still paket mi ?