CD400 RDS

Revisorx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

CD400'de RDS özelliği açık, ancak neredeyse takip ettiğim tüm kanallarda sadece İstasyon Adı yazıyor. Örneğin Virgin Radio'da şarkı adı vs. çıkmıyor, akmıyor. Böyle bir sorun yaşayan var mı?

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: CD400 RDS

Bende de bu sorun var.. Gerçi sorunmu değilmi bilmiyorum. Olduğu gibi kullanıyorum.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Radyo ayarları bölümünden kayan yazılar bölümüne izin verip deneyin bir de. Küçük şehirlerde zaten karasal radyo vericilerinde şarkı ismi vb şeyler yok direk radyo isimleri mevcut ama istanbul'da onların da çıkması lazım. dediğim ayarı açık yapıp deneyin tekrar.

Revisorx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayarları tekrar inceledim de "Metni kaydır" olduğunu düşündüğüm ayar, garip bir şekilde "Metni kaydırma kapalı" ayarı imiş. Yani bu ayar açıkta ise metin kaymıyor, kapalı ise kayıyormuş. Bunu değiştirince ok tuşlarıyla kanal aratmaya başlayınca bulunan istasyonlarda metinler akmaya başladı. Ama FAV bölümünde kayıtlı numaralar arasınad dolaşırken sanki yazıların devamı gelmiyor gibi, emin olamadım.

Radyo ayarlarında ayrıca bölgesel bir şey ayarı var, bu nedir?

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

revisor link' Alıntı:
Ayarları tekrar inceledim de "Metni kaydır" olduğunu düşündüğüm ayar, garip bir şekilde "Metni kaydırma kapalı" ayarı imiş. Yani bu ayar açıkta ise metin kaymıyor, kapalı ise kayıyormuş. Bunu değiştirince ok tuşlarıyla kanal aratmaya başlayınca bulunan istasyonlarda metinler akmaya başladı. Ama FAV bölümünde kayıtlı numaralar arasınad dolaşırken sanki yazıların devamı gelmiyor gibi, emin olamadım.

Radyo ayarlarında ayrıca bölgesel bir şey ayarı var, bu nedir?

Evet sonunda birisi bu hatanın farkına vardı. :) ne zamandır bekliyorum kim farkedecek diye. Olay şu. ekranda metni kaydır kapalı yazsa da o aslında kapalı olduğunu değil açık olduğunu gösteriyor. Şöyleki; aslında demek istediği şu an ayar açık fakat düğmeye basarsan kapalı olacaktır. kapalı olunca da açık yazıyor. yani demek istediği düğmeye basınca kapalı olacak. Tamamen çeviri hatası diye düşünüyorum. Yani açık ve kapalı olması ekranda yazan yazının tam tersi.