calibranın kötü yanları nelerdir

byhetgora

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
smihci teşekkürller abi bilgin için arkadaştan para karşılığı almayacağım sadece masrafını yapacağım devrini üstüme alacağım satışın ağır olduğunu arkadaşımda biliyor anlaşmamız masrafları kaarı bölmemiz araç satıldığında masrafı yapıp temize çıkartmak benden yani 7 bini gözden çıkarttım masrafı için ama bu kadar masrafım olurmu fazlası olurmu bilemiyorum doğrusu.

byhetgora

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amcaoğlunun renault servisi tamir dükkanı var ve burda yaptıracağım el emeği vermeyeceğim sadece parçaya param gidecek arkadaşımın anlattığı kadarıyla motor radyatörü çatlak dedi benim korkum susuz çalıştırmışlarsa motor kitlemişlerdir die korkuyom aracı halen görmedik önümüzdeki hafta belki gidip bakma imkanım var yani ben en kötüsü motor kitlemişse tahminim ne kadar masra gider sadece motora amcaoğlu ildışında bakmadan araca karar veremem dedi ama calibra kullanıcıları bilir diye yardımlarınıza başvurdum arkadaşlar

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Motor dediğimiz makine kapalı bir kutudur, o nedenle net bir şey söylenemez. Ben 20 TL lik bir parçayı değiştirtmek için motoru indirttim, motor açılınca başka eskiyen parçaları da gördük, ıvır, zıvır, yağı, tuzu derken 1.000 TL civarında bir harcama yaptım. En önemli avantajın araca para ödemeyeceksin, aracın kasası ve iç aksamı güzelse kaliteli bir motor aracın değerine değer katar, ama araç genel anlamda dökükse o hali ile satmanızı öneririm.

byhetgora

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi aracın kaporta durumu diri açıkçası araç siyah renk ama matlaşmış 2 kez pasta cila ve boya korumayla düzelir .dün araca baktık ama çalıştırma gbi imkanımız yoktu akü olmadığı için arkadaşın dediği gibi rıza çıkarsa sıkıntı olmayacak diye düşünüyorum tamirci kuzenim çalıştırmadan sökmeden bilemeyiz arızayı dedi 4 bin tl gbi bi masraf çıksa çıkar dedi . hiç masrafta çıkartmaz belki dedi ama devri alacağım günü bekliyoruz işte sanayiye çekmek için turbo modeli değil araç

byhetgora

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün aracı getirdik sanayiye aracın trigeri kopmuş ve pistonları eğmiş radyatöre hiç antifriz doldurulmamş bu nedenle batlatmış marşa basınca zorlamış trigeri kopartmış açıkçası

byhetgora

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
calibra

arkadaşlar bana calibra için motor kulağı lazım 2 veya 3 tane ama bulunduğum ilde bulamadım ve kapı maşbelleride lazım bildiğiniz tanıdığın calibra parçacısı varmı acaba

tümer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ople calibra 4x4

arkadaşlar calibranın olumsuz yönlerini varsa tabii öğrenmeye çalışıyorum.daha öncede aynı başlığı atmıştım fakat dosya kilitli görünüyor birtürlü yorumları okuyamıyorum.tekrar denemekte fayda var diye aynı konuyu tekrar açmak istedim.

merhaba konu açalı çok olmuş ama calibra yı önce tanımalısın kötü yönü arabayı sevene sevmeyen göre değişir ama illaki biraz sıkıntılı bir araç parça konusunda özelikle 4x4 çünkü bende var gerçi ben bi şekilde çok parçasını buldum şansım yaver gitti hani diyorlar ya temizi piyasada yok var sayılı biride bende her şeyi hala orijinal ve tamir bakımda ısrarla orijinal tercih ediyorum olmadı yan sanayi parça kullanıldıysa hemen onun orijinal bulana kadar uğraşıyorum ve elimden de gelir tamir işi motor ve kaporta boy hariç sök tak tamir et yaparım hobim çünkü

MAHMUTMART

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler Selamlar,

Ankara Calibra grubu var mıdır? 2.0T 4x4 var bende, yeni aldım. Usta olarak tavsiye ihtiyacım var.