BRC mi? - Atiker mi?

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar son zamanlarda benzin fiyatları artışı sebebi ile opel astra j 115 hp aracıma LPG montajı yaptırmak istiyorum ama iki marka arasında kararsız kaldım. Şehir içi aracım çok fazla yakıyor, buji ateşleme bobini vs, düzenli bakımlar yapılmasına rağmen benzin pahalı olduğundan araç fazla göze batmaya başladı. Aylık en az 1000-2000 km arası yapıyorum ve açıkçası performans ile ilgili çok bir sorunum yok ama lpg'de performans düşer mi onuda bilmiyorum, genelde hep dizel araç kullandım. LPG montajı için candan müh. ile görüşmeyi düşünüyorum, kullanan arkadaşların tavsiye veya varsa kronik sorunlarını yazarsa sevinirim.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Lpg işi biraz da bütçe meselesi, söylediklerinizin arasında BRC seçimim olur, yaklaşık fiyat aralığında benim asıl tercihim Lovato'dan yana olur.. Ancak her şeyden önce düzgün işçilik ve Lpg ayarı olmazsa olmaz, Candan Mühendislik doğru tercih olur bu konuda da...

• Beğen
Tepkiler: Ens4181

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Benim seçimim atiker olur hem yerli hem yeni kitleri çok iyi performans veriyor zaten benzin gibi gider diyen bir lpgci yalan söyler hiç bir lpg enjektörü benzin enjektör hızında çalışmaz en basitinden brc enjektörleri arıza yaparsa çok pahalı

• Beğen

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benim seçimim C hiç biri olur, kardeşim bence bu araca LPG olmuyor yada olduramıyorlar. İyi düşünmek lazım, uzun vaadede baş ağırıtıcı olabiliyor. Tabiki bütçe meselesi bende sizin kadar ortalama yol yapıyorum aylık yakıt giderimi hesapladım. 900tl günlük neredeyse 30tl yakıyoruz, biraz bütçeyi zorluyor ama ben katılmıyorum performansının aynı kaldığına. LPG li araç hiç kullanmadım açıkcası kullanmayı da düşünüyorum.

Ama saygı duyarım size yaptıracak olsaydım, Kann hocamın dediği gibi ATİKER yılların yerli firmasını seçerdim.

• Beğen
Tepkiler: Ens4181 ve Kaan.

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkür ederim, Okan hocam bende hiç istemiyordum Lpg ama inanın artık benzin yetişmiyor. ya aracı değiştireceğim ya lpg montajı yaptıracağım. Aracım 57 binde satsam başka bir aracın temizini alman için üzerine 20-30 bin koymadan bulmak zor, ekonomik şartları zorluyor bu sıra açıkçası, bu yüzden Lpg’ye yöneldim.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkür ederim, Okan hocam bende hiç istemiyordum Lpg ama inanın artık benzin yetişmiyor. ya aracı değiştireceğim ya lpg montajı yaptıracağım. Aracım 57 binde satsam başka bir aracın temizini alman için üzerine 20-30 bin koymadan bulmak zor, ekonomik şartları zorluyor bu sıra açıkçası, bu yüzden Lpg’ye yöneldim.

Hayırlı uğurlu olsun, inşallah. Bütçe meselesi yapacak birşey yok ...:unsure:

• Beğen
Tepkiler: Hakanuzkuc

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Atiker hem yerli hem yedek parça ucuz servis ağı fazla. Gerçi lpg işinden anlamayan bir sürü lpg ustası dolu piyasa ama acil durumda iş görür neticede. Hangi kiti tercih ederseniz edin düzgün montaj önemli birde afr ayarı şart.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bütün arkadaşlar o kadar net yazmışlarki ekleyecek söz bulamadım... Kit önemli değil, yapılan işçilik önemli nokta. :)

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Candan mühendislik ile görüştüm, Yılmaz bey, BRC tavsiye etti, en uyumlu ve sorunsuz kullanabilirsin dedi, yarın sabah oradayım inşallah. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Hakanuzkuc

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık bir ay önce Atiker Grand taktırdım Opel astra H kasa aracıma.Gayet güzel bir işçilik olduktan sonra bence Atikerde uygun bir kit olabilir.Şuana kadar sorun yaşamadım tavsiye ederim.

• Beğen