boyasız çizik giderme

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ankara menşeeli bir firma boyasız çizik gideriyormuş aşağıda videosu ve firma linki var Ankaraya yolum düşerse bi uğrayacağım bakalım iddalarını doğruluyacaklarmı

Oto Çizik Giderme

www.irfanoto.com

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: boyasız çizik giderme

valla Muratım bu gerçek ise bundan sonra araç çizildi aman boyamı yapalım gibi derdim kalmaz :)

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

ulas79 link' Alıntı:
valla Muratım bu gerçek ise bundan sonra araç çizildi aman boyamı yapalım gibi derdim kalmaz :)

Aynen Abi :D

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

yanlız adamların sitesini inceledim ferrari porsche vs den aşağı araç yok işlem yaptığı tahminim fiyatlarıda o araçların fiyatları gibi astronomiktir :D

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu videoyu daha önce izlemiştim ne bileyim bana biraz düzmece geliyor adam hiç bir işlem yapmıyor neredeyse o jeli sürdü iş bitti zaten.  :D

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu firma baya ünlü bir firma. Lüks arabalar ve özellikle lüks galeriler bu firmayı kullanıyor. Ankarada kaporta boya konusunda daha iyi bir yer yok diye biliyorum. Video ne kadar doğru bilemem ama internette dolaşan laflar, videonun doğru olabileceğini düşündürdü bana. Benimde arka tamponun alt ve yan kısmını bir çocuk çizmiş, çok büyük ve belli bir yer değil ama Ankaraya gittiğimde denemeyi düşünüyorum bu firmayı.

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:

Ulaş,İrfan usta Ankara Şaşmazda faliyet gösteren bir oto onarım firması.Ve oldukça yaptığı işlerden dolayı, iyi nam salmış bir firma.Benim gözümle görmediğim fakat,yakın bir galerici arkadaşımdan duyduğum kadarıyla yurt dışında, özellikle çizik işi için araştırmalar yapıp eğitimini aldığını,kendilerinin geliştirdiği macun ve solüsyonla bir takım işlemlerden sonra çizik kalmadığını anlatmıştı.Ankara Emek tarafında faliyet gösteren lüks araç satan galericiler tarafından iyi bilinen tanınan bir firma.Yaptığı işlerden de tuzlu bir fiyata ve iyi işlere imza attıklarını duymuştum.Ankara'ya geldiğinde kendilerine uğrayıp çalışmalarını kendi gözlerinle görme şansını yakalayabilirsin diye düşünüyorum...

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

cenko link' Alıntı:
Ulaş,İrfan usta Ankara Şaşmazda faliyet gösteren bir oto onarım firması.Ve oldukça yaptığı işlerden dolayı, iyi nam salmış bir firma.Benim gözümle görmediğim fakat,yakın bir galerici arkadaşımdan duyduğum kadarıyla yurt dışında, özellikle çizik işi için araştırmalar yapıp eğitimini aldığını,kendilerinin geliştirdiği macun ve solüsyonla bir takım işlemlerden sonra çizik kalmadığını anlatmıştı.Ankara Emek tarafında faliyet gösteren lüks araç satan galericiler tarafından iyi bilinen tanınan bir firma.Yaptığı işlerden de tuzlu bir fiyata ve iyi işlere imza attıklarını duymuştum.Ankara'ya geldiğinde kendilerine uğrayıp çalışmalarını kendi gözlerinle görme şansını yakalayabilirsin diye düşünüyorum...
Bilgi için sağol abi Ankaraya yolum düştüğünde ilk işim o firmaya uğramak olacak.

kemalyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևizik var bide cızık var,,,, Videoyu izledim, daha öncede benzer videoları defalarca izledim.

Araçta ki çizik gerçek bir çizikse, yani boya üstü son kat cilalı verniği, sonra da boyayı aşıp astara kadar giden derin bir çizik ise bu şekilde pasta cila yada özel solusyonlarla giderileceğine inanmıyorum. Neden derseniz, yıllardır kullandığım araçlarda oluşan çeşitli çizikler hepimizsin araçlarında oluşan ve çok can sıkan çizikölerdir. İnsanlar bu çizikleri boya madan nasıl gideririm düşüncesindedir her zaman. Ben dahil. ևünkü ufacık bagaj kapağı üstündeki bir çiziği lokal bile boyasanız aracınızı ikinci el bedeli bana göre en az yüzde on düşecektir, fırsatçılar için özellikle. Hem bu nedenle hemde parça boya yapmamak için çiziklerle çok  uğraştım boyamadan gidermek için.
Günümüzün herderde devası araştırma ortamı internet den de oldukça yaralanarak çeşitli ürün ve metodlar kullanmışımdır. ևok yakın bir arkadaşım ın mesleği kaporta-boya işleri, bu çabalarımda onunda çok yardımı olmuştur. (klasik usul kazı, macunla, boya, ve pasta cila)
Neyse çok uzatmadan belirtmek isterimki, videodaki işlem her çizik için geçerli değil, kendinizinde çok rahatlıkla yapabileceğiniz, çoğu zaman pasta yı el ile uygulayarak giderilecek bir sürü tecrübem oldu, çizik astara, kaportaya ulaşmışsa, ya boya ile doldurularak rutuş; ki bazen tutmaz boya orda, yada kazı, macunla lokal olarak boyadır.
Sanırım bu konuda bir çok arkadaş tecrube etmiştir...