Bırakın TSI yı THP yı, biri bana şunu izah etsin...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi bu araç ülkemizde birinde olsa anında anasını beller LPG taktırmaya kalkmaz isek bende adam değilim hehehehehehe

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğukan yine konulara damganı vuruyorsun :D s2000 denilen arabayla ne alaka omega :D

japon japon diye ölcen ama koreye biniyon onu netcez :D

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ya kardeş çok düz bakıyosun olaylara, bugün hondacısın yarın başka markacısın ayran gönül böyle birşey. Ben iktisat dersleri aldım, para ve zaman değeri olarak bi çok açıdan aklıma yatanı seçmek durumundayım. Fiyatı 300bin avro olan skyline falan sokuyosun muhabbete, benim favori arabalarımdan biri olan 30bin liralık 3.2GTSe çamur atıyosun :D Ben ucuz ve keyifli arabaların peşindeyim. Hayatında 8 silindirli bir arabaya binmediğinden hatta 6 silindirli omegaya bile bindiğinden şüpheliyim, büyük hacim diye yine bir öteleme yapıyosun, yapma. Ufak hacimle kendini yırtarak beygir harcayan arabalara kötü demiyorum ama büyük hacmin verdiği tork ve yaslama keyfi çok daha başka. Ayrıca Volvo T5 motor aşırı tehlikeli potansiyele sahip, hatta 1855cclik T4 motor bile felaket potansiyel taşıyor, keşke benim kadar bilsen de anlatmak zorunda kalmasam şu ucuz ama tehlikeli araba olayını. 30bin liralık ucuz arabalarla 900bin liralık supercar kıyaslaması yapmadığın günleri görmek dileğiyle, esen kalınız...

http://www.youtube.com/watch?v=u2EL0fcGv-g

dipnot : video trafiğe kapalı alanda çekilmiştir.
Benmi ayran gönüllüyüm :) Bu güne kadar Bmw haricinde beğendiğim bir tane oldumu şu forumda baksana. Hondacı da değilim markadan ziyade modele bakarım. Bu arada ben sana al alma demedim istediğini al ama asıl düz bakan sensin sen herşeyi hacim , silindir sayısı zannediyorsun ama bana göre öyle değil marifet düşük hacimde neler yapabilir. Volvo T5 , 3.2 GTS parası olana güzel yakıtını özelliklede Volvo'ya kolay kolay kimse karşılayamaz. Birde video atmışsın ama bunlar hiçbirşey. Asıl bilek senin altındaki Audi motorlu 2.0 TSFi'da Türkiye'de dahi 300 beygir altı basan yok yurt dışında zaten beygirler havada uçuşuyor. Lamborghini Aventador parçalayanı bile gördüm. Ama senin potansiyeli var dediğin arabalar 1500 beygir olucak taa draglara katılacak :)... Zaten öyle olmuş olsaydı vatandaş yol tutuşu olmayan japonu almak yerine gider ciğerli Audi S4 , S6 , RS6 , Mercedes SL 65 , E63 gibi gereksiz hacimli arabaları alırlardı. Yapanıda var ama duman oluyor o ayrı bir hikaye. Benim bilgilerimi sorgulamak ne alaka onuda anlamadım binince arabadan anlamış mı oluyor insan gerçi senin derdin bel altı vurmak. Evet bu arada ben daha önce 8 silindir arabaya binmedim farzedelim. Ama tanıdığım bir kaç kişide Cadillac Escalade , Jeep Cherokee falan var kuru hacim sonuçta binerim senin için.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:17 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:01 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=Xfda22JIZrQ
http://www.youtube.com/watch?v=KDoL-tvC3Ok
Kuru hacim

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:30 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:17 ----------

doğukan yine konulara damganı vuruyorsun :D s2000 denilen arabayla ne alaka omega :D

japon japon diye ölcen ama koreye biniyon onu netcez :D

Uzak doğu arabası olduktan sonra Gelly'e bile saygım var senin gibi küçümsemem. Sen kaliteyi markada arıyorsun ama boş.. Kalite markada olucak olsaydı Apple gibi markalar Güney Kore malı Samsung'a karşı bu kadar ezilmezdi...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benmi ayran gönüllüyüm :) Bu güne kadar Bmw haricinde beğendiğim bir tane oldumu şu forumda baksana. Hondacı da değilim markadan ziyade modele bakarım. Bu arada ben sana al alma demedim istediğini al ama asıl düz bakan sensin sen herşeyi hacim , silindir sayısı zannediyorsun ama bana göre öyle değil marifet düşük hacimde neler yapabilir. Volvo T5 , 3.2 GTS parası olana güzel yakıtını özelliklede Volvo'ya kolay kolay kimse karşılayamaz. Birde video atmışsın ama bunlar hiçbirşey. Asıl bilek senin altındaki Audi motorlu 2.0 TSFi'da Türkiye'de dahi 300 beygir altı basan yok yurt dışında zaten beygirler havada uçuşuyor. Lamborghini Aventador parçalayanı bile gördüm. Ama senin potansiyeli var dediğin arabalar 1500 beygir olucak taa draglara katılacak :)... Zaten öyle olmuş olsaydı vatandaş yol tutuşu olmayan japonu almak yerine gider ciğerli Audi S4 , S6 , RS6 , Mercedes SL 65 , E63 gibi gereksiz hacimli arabaları alırlardı. Yapanıda var ama duman oluyor o ayrı bir hikaye. Benim bilgilerimi sorgulamak ne alaka onuda anlamadım binince arabadan anlamış mı oluyor insan gerçi senin derdin bel altı vurmak. Evet bu arada ben daha önce 8 silindir arabaya binmedim farzedelim. Ama tanıdığım bir kaç kişide Cadillac Escalade , Jeep Cherokee falan var kuru hacim sonuçta binerim senin için.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:17 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:01 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=Xfda22JIZrQ
http://www.youtube.com/watch?v=KDoL-tvC3Ok
Kuru hacim

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:30 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:17 ----------

Uzak doğu arabası olduktan sonra Gelly'e bile saygım var senin gibi küçümsemem. Sen kaliteyi markada arıyorsun ama boş.. Kalite markada olucak olsaydı Apple gibi markalar Güney Kore malı Samsung'a karşı bu kadar ezilmezdi...

kalite tesadüf değildir hiçbir zaman bunu unutma. çok detaycı birisi olmasamda hatrı sayılır detaylara takılırım.
bir defa araçları yaşları ile kıyaslarım segmentleri ile kıyaslarım ve aynı segmette ve aynı yaş aralığında araçlar arasında gözlem yaparım.
git otur bak 2000 1.6 civic ies toyota corolla ile 2000 astra golf focusu incele.
hangisinde malzeme kalitesi yüksek. hangisinde ileri donanım mevcut. hangisinde ses yalıtımı daha iyi ?
daha 2000 ies'lerin %90'nda abs hava yastığı yok.
bak bende 2004 corolla vardı daha bagaj kapağının yavaş kapanmasını sağlayan yay yoktu. 2001 astramda iste tık diye kapanırdı. sırf 5 liralık yay yüzünden 3 defa ayar yaptırmıştım bagaj kapağına. abim kaportacı olmasa 20 lira *3 = 60 lira kaçacaktı ;)
ayrıca iç görsellikte yoktu 3 5 sene öncesine kadar japonlarda korelerde. yani bize hikaye anlatmana gerek yok :D
corolla denilen arabada daha şimdiki kasaya kadar dingil vardı arkada araba viraja giremiyordu :)
bende ayrıca i20 var corsadan üstün değil ama 10 üzerinden corsa 7 alırsa i20'de 6 alır. yol tutuşundan kaybediyor oda. i30 astradan bana kalırsa gömlek gömlek üstün araç ama gel görki accent era peynir tenekesinden yapılma araba. millenium accentler'de aynı ama accent blue öyle değil. yani neyi neyle kıyaslamana bağlı ;)

captivamı sorentomu desinler sorento derim neden sorentoya kia önem veriyor. ama japonmu alman mı desen direk alman derim. japonmu fransız mı desen direk fransız derim. sorunlu araç istemem 4 cam otomatiği bana yeter birde 2 hava yastığı abs olsun eşşek gibi düğmeleri olsun konsolda dersemde japon derim ;)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bazı noktalarda doğrusun bazılarında yanlış ...
Neyse daha fazla yorumluk bir şey kalmamış zaten konuda binek araba değildi. Ama özellikle şunu söylemek isterim Lotus Omega'ya karşı bir hakaretim olmadı hiçbir şekilde dandik , dundik gibi bir şey demedim onunda hayranı vardır. Zaten direk hakaret edicek gömücek bir yapım yoktur. Ben yinede yüksek hacim araba vergiden , yakıttan başka hiçbir getirisi olmadığını kısaca gereksiz olduğunu savunuyorum. Zaten hacimli bir araba alıcak olsam bu tür arabalar yerine tertemiz E36 M3 tercih ederim.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
hacim candır gerisi heyecandır :D

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
hacim candır gerisi heyecandır :D

Senin araba zaten ideal olan motor seçeneği 2.000-2.500 arası ideal hacim gerisi haram beygir bana göre. Bu arada sana hep sormak istediğim ama hep vazgeçtiğim bir soru var. 106 beygir olarak bildiğimiz Tigra'yı neden 110 beygir yazdın senin arabada ekstra bir şeymi var ? :D

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Senin araba zaten ideal olan motor seçeneği 2.000-2.500 arası ideal hacim gerisi haram beygir bana göre. Bu arada sana hep sormak istediğim ama hep vazgeçtiğim bir soru var. 106 beygir olarak bildiğimiz Tigra'yı neden 110 beygir yazdın senin arabada ekstra bir şeymi var ? :D
106 çok çirkin geliyordu rakam olarak eheheh :D bana kalırsa en İdeal hacim 2.5 v6 ama azcık cebine güvencen :D