BEYAZ IŞIK VEREN AMPÜL

Mr.Can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: BEYAZ IŞIK VEREN AMPÜL

yok uzunlar kalsın. uzunlardan çok memnunum. görüş mesafesi oldukça uzak ve net. beyaz olmasına rağmen :)
ama kısalarda da eminim dediğiniz gibi kullanışlı olacaktır.
düşünme aşamasındayım bu ara.
ama sizin yönlendirmenizle aklıma biraz daha yattı.

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Photon 5000k halojen ampul kullanıyorum. Beyaza yakın falan değil direk beyaz ışık veriyor. Gündüz ledleri ile tam uyumlu, karşıdakilerin de gözünü almıyor.

Aydınlatma zayıf onu belirteyim.

Mr.Can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

we[AGRA]' Alıntı:
Photon 5000k halojen ampul kullanıyorum. Beyaza yakın falan değil direk beyaz ışık veriyor. Gündüz ledleri ile tam uyumlu, karşıdakilerin de gözünü almıyor.

Aydınlatma zayıf onu belirteyim.

aynısını uzunlarda kullanıyorum. ben çok beğendim uzunlarda. sadece yağmurda biraz görüş mesafesi düşüyor.

photon 5000K aydınlatmasının biraz zayıf olduğunu bildiğim için konu başlığına 2 tane link ekledim.
sizce kısalarım için onlardan birini düşünmeli miyim? 
(bu ampüllerde 5000k, 7000k, h7, h4... halojen, led, xenon bunları çöezemedim hala ne farkları var :D

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

H4-h7 t10 vs ampul yuva tipidir Astra J nin halojen far ampulu uzun ve kisa h7 dir. Halojen xenon ve led ise ampulun calisma sekillerine gore siniflandirma sekli. Halojen bildigimiz evdeki armut lamba, xenon gaz desarjli lamba ekstradan atesleyici beyni var, led ise led yani bildigimiz, atesleyici beyni olan var beyinsiz olan var.

Mr.Can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metinmb407' Alıntı:
H4-h7 t10 vs ampul yuva tipidir Astra J nin halojen far ampulu uzun ve kisa h7 dir. Halojen xenon ve led ise ampulun calisma sekillerine gore siniflandirma sekli. Halojen bildigimiz evdeki armut lamba, xenon gaz desarjli lamba ekstradan atesleyici beyni var, led ise led yani bildigimiz, atesleyici beyni olan var beyinsiz olan var.

teşekkür ederim bilgi için