benzin markalarına göre fark var mı?

caneryılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
astra j sedan 1.6 atmosferik araca sahibiz lpg yok malum ama biraz fazla yakıyor birde ben psikolojik olarak bir tık shell v power benzinin daha performanslı olduğunu düşünüyorum siz hangi marka benzinlerini kullanıyorsunuz ve aralarında ne farklar hangisi az yakıyor hangisi fazla hangisi perfomanslı hangisi sağlıklı olur düşüncelerinizi almak istiyorum.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, öncelikle daha önce 2020 Model 1.4 T edition plus aracım vardı. İlk aldığım andan itibaren Shell v power kullandım. Fakat Opetin kiyle bence aralarında çok bir fark yok. Dizel alacağınız zaman araştırdığım bir konuyla istinaden söylüyorum, dizel yakıtta en iyisi shell bunu kabul etmek gerekir. Ama iş benzine gelince, opet ve shell kalitesi ve performansında bir değişiklik kesinlikle olduğu düşünmüyorum. Ama nacizane tavsiyem aracınızın genel performansı ile yakıt performansı zaten fazla yaktıracaktır. Yaklaşık olarak 35.000 km de aracıma yazılım yaptırmıştım. YAZILIM tıklayarak konuyu okuyabilirsiniz.Hem yakıt değerleri belirli bir seviyeye gelecektir, hemde aracınızın torku ve gücünün arttığını hissedeceksiniz. Fakat atmosferik motorlarda çok aşırı bir güc artışı genelde olmuyor, bilginiz olsun.Benzin konusunda da illa bir marka diyorsanız bende SHELL derim.

• Beğen
Tepkiler: caneryılmaz