Bende LPG'liyim 1.4 T

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar/abiler..

Dün itibariyle 1.4t active select aracıma 2yıl 100bin km garantili landirenzo evo turbo kit+yağlama sistemli lpg takıldı. Fiyat 2.100 Tl Kayseri OLGUN lpg de montajı yapıldı. Benzine illallah dedim başkada çarem yoktu. Belki dizel+otomatik astra olsa düşünebilirdim ama maalesef  002tuhaff

Montaja gelince yaklaşık 5 saat sürdü. Simit tank takıldı fakat 26 lt. Sebebi ise muayene esnasında depo ile yuva arasında 10cm fark olması gerekiyomuş. Büyük tank taktırsam bile muayeneden geçemeyeceğim ve tekrar küçük tank taktırmam gerekeceği söylendi.

Depo 55 TL'ye doldu  011zaa  arıza ışığı felan yanmadı. Aracın performansında azda olsa düşüklük var yok diyen yalan söyler. Ama o kadar bariz bir fark yok. Kesinlikle şunu söyleyebilirim ki benzinde kullanırken meydana gelen kesiklikler lpg de ortadan kalktı. Yani daha net hızlanma söz konusu. Bu da enjektörlerden olsa gerek. Bu arada sessiz enjektör kullanıldı aracın sesinde hiçbir değişiklik yok.

şehir içi/dışı yakıt verilerini  sürekli olarak paylaşacağımdan emin olabilirsiniz..  Hepinize saygılar  045thumbsup

Benzin istasyonuna girerken pompacı arkadasın el işaretiyle benzin/mazot kısmına yönlendirmesi benimde lpg kısmına durmamdaki rezillikte ayrı tabi  011zaa 005hihih 011zaa

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bende LPG'liyim 1.4 T

O simdi asker link' Alıntı:
Selam arkadaşlar/abiler..

Dün itibariyle 1.4t active select aracıma 2yıl 100bin km garantili landirenzo evo turbo kit+yağlama sistemli lpg takıldı. Fiyat 2.100 Tl Kayseri OLGUN lpg de montajı yapıldı. Benzine illallah dedim başkada çarem yoktu. Belki dizel+otomatik astra olsa düşünebilirdim ama maalesef   002tuhaff

Montaja gelince yaklaşık 5 saat sürdü. Simit tank takıldı fakat 26 lt. Sebebi ise muayene esnasında depo ile yuva arasında 10cm fark olması gerekiyomuş. Büyük tank taktırsam bile muayeneden geçemeyeceğim ve tekrar küçük tank taktırmam gerekeceği söylendi.

Depo 55 TL'ye doldu  011zaa  arıza ışığı felan yanmadı. Aracın performansında azda olsa düşüklük var yok diyen yalan söyler. Ama o kadar bariz bir fark yok. Kesinlikle şunu söyleyebilirim ki benzinde kullanırken meydana gelen kesiklikler lpg de ortadan kalktı. Yani daha net hızlanma söz konusu. Bu da enjektörlerden olsa gerek. Bu arada sessiz enjektör kullanıldı aracın sesinde hiçbir değişiklik yok.

şehir içi/dışı yakıt verilerini  sürekli olarak paylaşacağımdan emin olabilirsiniz..  Hepinize saygılar  045thumbsup

Benzin istasyonuna girerken pompacı arkadasın el işaretiyle benzin/mazot kısmına yönlendirmesi benimde lpg kısmına durmamdaki rezillikte ayrı tabi  011zaa 005hihih 011zaa
öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Aracınızda benzin deposuyla ilgili bir beyin var mıydı? (bagajın sağ tarafında)

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun. Daha az yakıt masrafıyla araç kullanmanın tadı bir başka oluyor. Güzel günlerde kullanın...

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim araçta benzin deposunda ECU var ve Emulator takılması gerekli dediler. Sizde böyle bir durum oldu mu?

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

syabasan link' Alıntı:
benim araçta benzin deposunda ECU var ve Emulator takılması gerekli dediler. Sizde böyle bir durum oldu mu?
Ben aracı sistemin takılması için teslim ettiğimde telefondan arayıp basınç emülatörü bazı modellerde olmadığı için takılması gerekli demişlerdi.Bende el mahkum kabul etmiştim

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

58 Liralık LPG ile 282 km yol yaptım arkadaşlar..Yaklaşık 200 km uzun yol geri kalan şehir içi.
sanırım lpg fiyatı 2.49 yada 2.59 du hatırlamıyorum