Aux-Bluetooth ses sistemi

ayurdakok

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Resimde görüldüğü gibi anket marka araç içi aux uzerinden Bluetooth ses sistemi var. Aux da iken, Bluetooth eslesmesinden sonra boşta iken , Belli bir frekansta takip eden dip sesi alıyorum. (Tık, tık tık şeklinde) Eğer aracı calistirirsam ve müzik dinlersem veya sesli görüşme yaparsam aracın hızıyla paralel giden (hızlandıkça motor devrine göre )bir frekans sesi arka fondan geliyor. Kısaca aux sistem dipten gelen istenmeyen ara sesi nasıl keserim?
IMG_20210901_192026a42993feddb45a53.jpg

• Beğen
Tepkiler: kadyr.53

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Resimde görüldüğü gibi anket marka araç içi aux uzerinden Bluetooth ses sistemi var. Aux da iken, Bluetooth eslesmesinden sonra boşta iken , Belli bir frekansta takip eden dip sesi alıyorum. (Tık, tık tık şeklinde) Eğer aracı calistirirsam ve müzik dinlersem veya sesli görüşme yaparsam aracın hızıyla paralel giden (hızlandıkça motor devrine göre )bir frekans sesi arka fondan geliyor. Kısaca aux sistem dipten gelen istenmeyen ara sesi nasıl keserim?
O parazittir taktığın modülden kaynaklı uyuşmuyor parazit genelde anfi baş bağlayınca şase düzgün gelmezse yapar

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Peki ne yapmam gerekir?
Modül değiştir men lazım çünkü aracında orjinal teyp var ve taktığın modül aracına aux ile bağlı değilmi

ayurdakok

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Modül değiştir men lazım çünkü aracında orjinal teyp var ve taktığın modül aracına aux ile bağlı değilmi
Evet aux ile bağlantılı. Modül nedir? Anker Bluetooth araç ses kiti mi?

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Hiç uğraşma kardeşim Corsa D kasada o sesi kesemezsin tecrübeyle sabittir arabanın aux girişine arabadan aldığın enerjiyle çalışan ne takarsan tak o motor sesini alacaksın asla kesilme şansı yok. Sırasıyla kullandığım ve o sesi hiç kesemediğim cihazları yazayım.
1 -Aliexpress'ten aldığım farklı marka 2 tane bluetooth usb mp3 çalar.
2 -Bilgi ekranının yerine kendi yaptığım tablet kep uygulaması tableti pilsiz çalıştırmak için kullandığım modülün 12 volt girişine parazit filtresi bağladım teybin aux girişinin GND ucuna arabanın gövde şasesinden kablo çektim en sonunda kızdım tableti söktüm attım.
3 -sendeki gibi bir düzen aldım onunda bence tek sorunsuz çalışmasının tek yolu ya şarjlı kullanılacak yada enerji girişi POWERBANK ile harici enerjiyle besleyerek çalıştırmak denedim parazit cızırtı dip ses hiçbirisi yok.
4 -Kullanıp en memnun kaldığım ama zamanla teyb'te kilitlenme yapan ve teybin enerjisini kesmeden düzelmeyen bir sorunu var gerçi onuda daha sonra ACC ucunu kesip anahtarı kontağa taktıktan sonra enerji gelen bir uca bağlayarak o kilitlenme sorununu önüne geçtim AUDİO DİGİTAL MUSİC CHANGER diye el kadar bir kutu var ondan aldım teybin teyp soketini söküp buna takıyoruz diğer kablonun ucunuda teybe giriyoruz direksiyon tuşlarından ve teyp üzerinden parça değiştirebiliyoruz bunun yerini YATOUR diye bir marka almış.
5 -Teybin içine bluetooth modül yerleştirdim buda parça geçişlerinde hafifte olsa bir parazit alıyordu ama içlerinde en stabili bence buydu ama bunu takınca teybi açınca devamlı çalıştığı için aux girişine ekstra bir şey takamıyorsun bunun içinde uygun yere modülün enerjisini açıp kapatmak için on off anahtar koydum
6 -Arabamdaki bilgi ekranının çerçevesini söküp kesip yeniden şekillendirerek 7 inç Android 10 multimedia teyp taktım sesi amfi çıkışından aux girişine girerek verdim yine bundanda parazit filtresi gövde şaseden kablo çekme gibi bir ton şey yaptım sesi kesemedim kelebek camlara 10 cm hoparlör ve tewetter takacak küçük kabinlerden aldım teybi ayrı çalıştırdım sesi ancak böyle kestim.
Şu anda son hali bu ama afedersin bundanda bıktım Oem Android bir teyp alıp ekranını gid ekran çerçevesine taşıma niyetim var herhalde en stabil ve en kullanışlı olan bu olacak

Adsiz3308eb79f7e88e1e.jpg

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: omeroz

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Fiesta aracımda aynı sorunu yaşıyordum, orjinal teybin bağlantıları ile aracın genel diğer donanımlarının şaseleri aynı noktaya bağlıydı. Radyo, tv vs tamir eden elektronikçi bir arkadaşa konuyu açtım ve aracın teybe giden şaseyi bağlantı kablosunu güçlendirdi ve yanlış hatırlamıyorsam şaseyi farklı bir yerden alıp, bakır bara ile lehimleyip montaj yapmıştı. Teybin içinide açtı ama ne gibi bir işlem yaptı, bilmiyorum. Sonrasında cd dinliyor gibi sorunsuz parazitsiz ve devir yükselme sesi olmadan kullanmıştım. Bir elektronikcilerden destek almanızı tavsiye ederim.

ayurdakok

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Fiesta aracımda aynı sorunu yaşıyordum, orjinal teybin bağlantıları ile aracın genel diğer donanımlarının şaseleri aynı noktaya bağlıydı. Radyo, tv vs tamir eden elektronikçi bir arkadaşa konuyu açtım ve aracın teybe giden şaseyi bağlantı kablosunu güçlendirdi ve yanlış hatırlamıyorsam şaseyi farklı bir yerden alıp, bakır bara ile lehimleyip montaj yapmıştı. Teybin içinide açtı ama ne gibi bir işlem yaptı, bilmiyorum. Sonrasında cd dinliyor gibi sorunsuz parazitsiz ve devir yükselme sesi olmadan kullanmıştım. Bir elektronikcilerden destek almanızı tavsiye ederim.
FM radyo frekansiyla eşleşen cihaz kullansam sorun gider mi peki? Çıkış auxdan olmayacak FM üzerinden radyo çıkışı olacak

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
FM radyo frekansiyla eşleşen cihaz kullansam sorun gider mi peki? Çıkış auxdan olmayacak FM üzerinden radyo çıkışı olacak

Boş kanallarda sorun olmaz belki, istanbul ve Kocaeli arasında kullanıyorum aracı genelde boş kanal bulmak zordu, zaman zaman frenkanslar karışıyor. yinede kalıcı olarak gitmiyor. parazit sesleri bazı alanlarda gelecek ve ses kalitesi muhakkak düşecektir

kadyr.53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ben teyp içine bluetooth modul takıyorum ve enerji aldığım yer ve modul kalitesinden dolayı asla dip ses parazit motor sesi almıyor. istanbulda iseniz orijinal gibi görünen modül ile yardımcı olmak isterim. ayrıca telefon ile görüşme de var. gruptan forumdan gelen arkadaşlarımız oldu. instagramda bluetooth modul olarak çıkıyor çalışmalarıma bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: başhan ve Ens4181