Astra ve Corsa olumlu, olumsuz yönleri...

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konum günceldir... önerilerinizi bekliyorum :) cevap verenlere de tekrardan teşekkür ediyorum...

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsanın direksiyondan problemi tam olarak nedir acaba??? önerilerinizi bekliyorum tekrardan :)

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ben yaklasık 2,5 sene astra G kullandım(babamla beraber) ilk aracım 1.4 gl idi kamyon tır vs. sollamaya çıkarken tereddüte düşüyorduk,

yok daha neler :) ben Corsa 1.2 (ablamın) aktif olarak kullandım. Corsa bagaj olarak kücük ama az yakar cok kacar :) seri araba,

Astra g 1,6 (babamın) 1 sene kadar kullandım, Astra 1,4 g (benim) Ağustos 2008 den beri kullanıyorum, Aradaki farkı söyleyeyim şehir içi kalışlarda yandaki araba ile kapışırım diyorsan 1.4 seni üzer, onun haricinde ne yokuş çıkarken ne araba sollarken 1.4 hiç beni üzmedi. yeterince devrini aldımı hiç bir şekilde yolda bırakmaz. 90 - 100 arası 100 km 6LT benzin ister. astra g 1.6 hatırlamıyorum o zaman genctik babamız koyuyordu benzini :D

sebase43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.Ben yeni üyeyim.90 model opel corsa sedan otomobilim var.Bana yedek parçaların temin yerleri ve ustaları hakkında bilgi verebilirmisiniz?İlginize şimdiden teşekkür ederim.

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam benim konuda yedek parça yok :)

ferdiozcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba.
2 yıl önce bende aynı şeyleri araştırıyordum.astranın 1.4 ünü mü yoksa 1.6 sını mı alsam dıye. sonra kısmet oldu 1.6V astra g 2001 model bir araba aldım. çok memnunum.sana tavsiyem 1.6 dan aşağısına bakma. dizel ekonomiktir ama.servisi daha pahalıya gelir. bir de yıllık yapacagın km de önemli. mesela ben bakım zamanı yagını hava filtresini polen ve yağ filtresini balatalarını değiştiriyorum maximum 300TL yi geçmiyor. ama dizel bir arabada sadece mazot filtresi tahminimce onun yarısı kadar tutuyor.çok fazla gezmiyorsan, iş için filan da kullanmıcaksan benzinli 1.6 motor bir astra al derim. hem bagajı da kocaman.hemde senin istediğin gibi her türlü aksesuar yakısıyor kerataya :))

modesit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ferdi kardeşime aynen katılıyorum.astra g alman daha iyi.bagajı geniş,masrafı dizel arabaya göre daha az.yanlız almadan iyi bir ustaya yada servisine göster.öyle al.

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G yi bende çok istiyorum ama yakıt ekonomisi de çok önemli...daha önceki araçlarımız pek araştırılmadan alındı bu sefer öyle olmasın diyorum...1.3 corsa ile 1.6 LPG li astra arasında fazla bi yakıt farklı olmaz heralde...