ASTRA K Titreme Problemi

Mr.KvK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, 

Konuya ilişkin aracın özellikleri şöyledir; 
1.4T 150hp Excellence benzinli Manuel 
Araç daha yaklaşık 1400km'de. 

Problem şöyledir: Araç rolantide çalışırken titreme yapıyor. Yan koltukta oturanlar bile hissedebiliyor. Direksiyonu tuttuğunuzda veya fren pedalına bastığınızda titresişimi daha çok hissedebiliyorsunuz.  
Aracı sabah ilk çalıştırdığımda olmuyor, fakat biraz yol alınca bir kırmızı ışıkta durduğumda titremeye başladğını hissediyorum. Hararet derecesi 70'e yanaştığında ve geçtiğinde oluyor. Çünki ilk çalışmada araç o kadar sıcak olmuyor ve titreme de olmuyor. Tabi bunlar kendi gözlemlerim. Bunun dışında performasında veya vites geçişlerinde hiçbir sıkıntı yok. 

Aynı sorunu yaşayanlar var mı? Varsa çözüm nedir? Sıkıntı nedir? Nasıl giderilir? Servise mi götürmek lazım?  

Yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla,

ökandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: ASTRA K Titreme Problemi

Fan açıyor olabilir araç malum hava sıcaklığı yüksek.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eski aracım Astra j'de fan devreye girince araç uçacak sanıyordum. Direksiyon pedallar heryer sarsılıyordu. Sizin yasadıgınız da bu bence. Opel j kasada da olan bir sorunu nasıl çözmez anlamıyorum.

SM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Titreme esnasında Aracın fan açıp açmadığını bi kotrol edin. Gerekirse araçtan inin daha iyi anlarsınız. Araç son kademe fan açınca j kasada titreme oluyor ama fanı son kademe açtığını ben çok nadir gördüm termostat değişti sorun yok şuan sadece aracı sıkıştırınca fan sesini duyuyorum. Belki termostatta bi sıkıntı olabilir

Mr.KvK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ütenmen' Alıntı:
Titreme esnasında Aracın fan açıp açmadığını bi kotrol edin. Gerekirse araçtan inin daha iyi anlarsınız. Araç son kademe fan açınca j kasada titreme oluyor ama fanı son kademe açtığını ben çok nadir gördüm termostat değişti sorun yok şuan sadece aracı sıkıştırınca fan sesini duyuyorum. Belki termostatta bi sıkıntı olabilir

Evet dediğiniz gibi fan açılmış oluyor, kaputu açıp kontrol ettim. Ama tabi son seviyedemi çalışıyor onu bilemiyorum. Bu arada H kasa 1.3cdti AStra ya göre oldukça büyük bir fana sahip K kasa. Bu büyüklükteki bir fanın çalışmasıda titremeye yol açıyor olabilir mi acaba. Çünkü dediğinize göre J kasada da aynı sorun mevcutmuş.

Yolda giderken doğal olarak hissedemiyorum fakat dediğim gibi durduğumda hissedilebiliyor. Ve sabah çalıştırdığımda hiç sıkıntı yok. 

Acaba fan hararet kaç dereceye gelince devreye giriyor.

farselem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

K kasa dizelde motor 90 dereceye gelene kadar hafif bir motor titremesi oluyor. 90 derecede kesiliyor. Araç rölantideyken, klima çalışırken direksiyon tepkilerinden hafif bir titreme hissediyorsunuz ama yan koltukta oturanların hissetmesi imkansız.

Ama şöyle bir durum var; benzin, motorine göre kalorisi daha yüksek bir yakıt olduğu için daha çok ısınıyor ve haliyle soğutmak için fan daha yüksek devirde çalışıyor olabilir.

Astra K ile ilgili yüzlerce kişiden oluşan bir Whatsapp grubuna dahilim. Telefon numaranızı PM atarsanız gruba çağırabilirim sizi. Benzinli kullanıcıların fikrini almanız daha mantıklı olacaktır.

Mr.Can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vallahi, "ben sanki bunu düşünmedim mi" diye cevap verebilirsin ama, klima çalışırken yaşanan gayet normal bir durum olabilir.
ayrıca, sıcaklık 70 derecede iken, fanın çalışması normal değil.

Mr.KvK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mr.Can' Alıntı:
vallahi, "ben sanki bunu düşünmedim mi" diye cevap verebilirsin ama, klima çalışırken yaşanan gayet normal bir durum olabilir.
ayrıca, sıcaklık 70 derecede iken, fanın çalışması normal değil.

Klima kapalı tabiki de.

Haftasonu yetkili servis yolları gözüktü anlaşılan.

Tahsin Simsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardes 2 ay önce bende Opel Astra K 150 HP Dynamic Sport manuel benzinli aldim ve ilk günlerde sizin yazdiginiz gibi araba dururken hafifi titreme oldugunu fark ettim, 2 Sefer Opel´servisine götürdüm, son götürdümde software güncelencek dedi, bilgisaray´dan güncelendirdi ama maalesef tam olarak gecmedi titreme, önceki gibi fazla hissetmiyorum hala var Daha büyük sorun arac sollayacak zaman vitesi düsürüncü bazen tam gaz yemiyor gibi ama SPOR dügmesini aktif edince sorun yok ozaman benzini su gibi yakiyor :mad:
Hafta sonu 3.sefer servise gidecegim, bakacaklar, 4000 km oldu....

Serviz sizin astra´ya ne dedi, sorun düzeldimi?

alone55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar merhaba,
2015 1.6 enjoy otomatik dizel astra K aracımı alalı bugün tam 1 ay oldu. araç 17000 km de tertemiz bir araç. aracı teslim aldığım andan itibaren seyir halindeyken hoplama,zıplama,titreme vs. tarifini yapmakta güçlendiğim bir rahatsızlık hissettim araçta. aracı aldığım yetkili servisi anında arayarak şikayetimi bildirdim. aracın olması gereken 205-55-16" lastikleri serviste 195-50-16" olarak takılmış ve bana teslim edilmiş. bu şikayetimin lastik hatasından kaynaklandığını söyleyip lastiklerimi 1-2 hafta içerisinde değiştirdiler.

70 km hızdan sonra hissettiğim o şikayetler azaldı derken haftasonu yaptığım samsun-sivas yolculuğumda 100-130 km hızlarda anlamsız bir hoplama zıplama titreme gibi saçma sapan şeyler hissettim. daha önce kullandığım aracım toyota auris idi. opele yabancı biriyim.şikayetleri abarttığımı düşünmüyorum.sessiz asfaltta dahi şikayetlerim devam ediyo. olabilecek sıkıntılar neler olabilir? jant,şanzuman,motor vs. problemimiz ne olabilir ?
araç vites geçişlerini çok düşük devirlerde yapıyo.bunun bi etkisi olabilirmi ? böyle bir şikayeti olan kimse varmı ? aracı beğenerek ve çok isteyerek aldım ama bu problem kısa zamanda hallolmazsa elden çıkarmayı düşünücem.