Astra k piston sorunu emsal mahkeme kararı

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Hayır, öncelikle biraz LSPI (low speed pre-ignition) olayı nedir, onu araştırın. Sorunun kaynağını daha iyi anlaşmış olursunuz.

Kaliteli motor yağı ve erken değişim (10 bin km) olmazsa olmaz.
Motoru sıkıştırmakta sorun yok. Sorun düşük devirde gaza basarak hızlanmaya çalışmak. Bunu zaten motoru dikkatle dinlerseniz, vuruntu sesini duyarsınız. Hızlanacağınız zaman, üşenmeyip vites düşüp verimli yanmanın olduğu 3 bin devirden sonra dip gaz yapın.

Zaten arıza yaşayanların genelde dediği, hiç motoru filan sıkışıtırmadan düşük devirde giderken bu sorun yaşandı diye.

Servisler zaten bu motorlar için yeni yazılım yüklüyorlar.

Eğer ki, aracınızı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız ve seviyorsanız, tamir işlemi sonrasında Ümit Bağıran'ın 2CR garajını ziyaret edin.

Opel'in kendisinden önce bu motorlardaki LSPI sorununu önlemek için yazılım ve bakım tedbirlerini kullanıcılara duyuran kişidir Türkiye'de.

Lspı olayını araştırdım. Aracı devrine uygun kullanan, iyi şöförüm diyen kişilerin nasıl kullanması gerektiğini söylemiş, zayıf noktadan da bahsetmiş ki daha dikkatli olalım, faydalı bilgi, teşekkür ederim.

Farklı markalarda da bu problem olmuş özellikle beygir gücü yüksek araçlarda, 500 tl ile 4 bin tl gibi değerler arasında işlem yapılmış serviste, garantinin karşılamadığı kısımlar (passat forumunda). Bu işlemden sonra memnun olmayan kişiler de var. Ya bir de garantisi bozulmuş olsaydı o aracın ? O zaman sahibinin vay haline.

Sıkıntılı durum, bir dünya para ver sanayiyle uğraşmayayım sıfır alıp keyfime bakayım diyorsun daha büyük sıkıntı çıkıyor. Para iadesi veya bir üst model ayıpsız mal almak en zararsız yol olur ama ne kadar mümkün??? Tamir sonrası randıman alamayanlar da var malesef.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lspı olayını araştırdım. Aracı devrine uygun kullanan, iyi şöförüm diyen kişilerin nasıl kullanması gerektiğini söylemiş, zayıf noktadan da bahsetmiş ki daha dikkatli olalım, faydalı bilgi, teşekkür ederim.

Farklı markalarda da bu problem olmuş özellikle beygir gücü yüksek araçlarda, 500 tl ile 4 bin tl gibi değerler arasında işlem yapılmış serviste, garantinin karşılamadığı kısımlar (passat forumunda). Bu işlemden sonra memnun olmayan kişiler de var. Ya bir de garantisi bozulmuş olsaydı o aracın ? O zaman sahibinin vay haline.

Sıkıntılı durum, bir dünya para ver sanayiyle uğraşmayayım sıfır alıp keyfime bakayım diyorsun daha büyük sıkıntı çıkıyor. Para iadesi veya bir üst model ayıpsız mal almak en zararsız yol olur ama ne kadar mümkün??? Tamir sonrası randıman alamayanlar da var malesef.

Bu sorun aslında TSI motorlar ilk çıktığında 160, 170, 180 bg'lik olanların çoğunda yaşandı.
1.0 ecoboost'lar düşük hacim yüksek sıkıştırmalı motorlar da oluyor.

Bir de emisyon ve yakıt tüketimin düşürmek için, pistonların atalet hareketini kolaylaştırmak için hafifletmekten geri dönüşü böyle sorunlar oldu.

Ama dediğim gibi, çözümü olmayan çaresiz bir sorun değil. Arıza yaşansa da tamiri ve sonrasında uygun yağ ve uygun kullanım alışkanlığıyla uzun km'ler yapanlar var.

O kadar kötümser bakmayın yani.

sinankara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni gördüm ama konuştuk sanırım birde opel bilerek istinaf mahkemesi ücretini bilerek eksik yatırmış dosya geri gelecek tekrardan gidecek bütün işleri yokuş

Engin bey aynı durum benim de başıma geldi. İlk mesajınızın üzerinden 1 seneden fazla geçmiş. Bir sonuç elde edebildiniz mi? bu süre zarfında araç serviste mi kaldı? İletişim bilgilerinizi paylaşabilirseniz telefonda görüşmemiz mümkün müdür? email: ssinan.kara@gmail.com

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Engin bey aynı durum benim de başıma geldi. İlk mesajınızın üzerinden 1 seneden fazla geçmiş. Bir sonuç elde edebildiniz mi? bu süre zarfında araç serviste mi kaldı? İletişim bilgilerinizi paylaşabilirseniz telefonda görüşmemiz mümkün müdür? email: ssinan.kara@gmail.com

Arkadaşımızın en son forma giriş tarihi: 13-10-2018

engin_ack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakmayın uzun zamandır bakamadım foruma dosya Erzurum da istinaf mahkemesini bekliyoruz hala ulaşmak isteyen arkadaşlar engin_ack@hotmail.com a mail atarsa ordan iletişim sağlayabiliriz

skydark35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakmayın uzun zamandır bakamadım foruma dosya Erzurum da istinaf mahkemesini bekliyoruz hala ulaşmak isteyen arkadaşlar engin_ack@hotmail.com a mail atarsa ordan iletişim sağlayabiliriz

merhaba tamamen merakımdan soruyorum siz dava açalı ne kadar oldu ve hala sonuçlanmadı galiba dimi yani en azından mağduriyetiniz giderilmedi. O zamandan beri arabayı da kullanamıyorsunuz değil mi?

uerguz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize iyi günler 2017 Ağustos ayında 2016 astra k aracım 25 binde piston kırmıştı uzun uğraşlar sonucunda mahkememiz karar verdi ve aracın ayıplı olduğunu ayıpsız aynı model misli ile değiştirilmesine karar verdi opel bir üst mahkemeye gideceğini söyledi ama sonunda karar çıkartmış oldum. Aynı zamanda avukat tutmadan kendim takip ederek başardım. Elimde bilirkişi raporu ve gerekçeli mahkeme kararı da var onlarda taratıp buraya atacağım belki sizlere lazım olur sormak istediğiniz soru var ise de msj atabilirsiniz herkese iyi günler
Merhaba Engin bey,
Zaman geçmiş ama sizin en son durumunuz nedir_ 2. El aldığım Astra 1.4 T aracımda aynı sorunu yaşadım. Konu ile ilgili bana da yardımcı olur musunuz? Araç için arıza tespiti yaptırdım. Araç şuan beklemede. Bana yol gösterirseniz çok sevinirim.
İyi günler

S

Selçukkk

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar hepinize iyi günler 2017 Ağustos ayında 2016 astra k aracım 25 binde piston kırmıştı uzun uğraşlar sonucunda mahkememiz karar verdi ve aracın ayıplı olduğunu ayıpsız aynı model misli ile değiştirilmesine karar verdi opel bir üst mahkemeye gideceğini söyledi ama sonunda karar çıkartmış oldum. Aynı zamanda avukat tutmadan kendim takip ederek başardım. Elimde bilirkişi raporu ve gerekçeli mahkeme kararı da var onlarda taratıp buraya atacağım belki sizlere lazım olur sormak istediğiniz soru var ise de msj atabilirsiniz herkese iyi günler
Bana acil lazım aynı olay başına geldi lütfen ulaşırmısınız 05448896878

S

Selçukkk

Bilgi Girilmemiş
Bana acil ulaşırmısın 05448896878