Astra K Kasa Radyo Sorunu

Halil Barış

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar, 2016 Model Astra K Kasa Excellence modeli arabamın radyosu artık beni delirtecek. Forumda benzer konularda RDS vs. bahsediyor fakat K kasadaki radyo özellikleri ile farklı zannedersem. (Aynı ise bile ben anlayamadım)
Sıkıntım şu; 1) Radyo da bir kanal dinliyorum, maalesef aynı kanalda 3-4 km den fazla kalamıyorum. Ekrana "TP Arama" "iptal için mute tuşuna basın" çıkıyor. Ben mute tuşuna basarsam kanalda kalıyor, basmaz isem kafasına göre (veya başka bir algoritmaya göre) kanal değiştiriyor.
2) Favori kanalları ayarladım, hepsi aktif olan kanallar. Direksiyonun sağ tarafındaki yukarı aşağı tuşları kanal değiştiriyor biliyorsunuz. Favori kanallarım üzerinde geziniyorum, 8 sn bekliyor kanalı açmadan sonra ben örnek veriyorum 88.1' i ayarladım o gidiyor 99.8 i açıyor. Tekrar değiştiriyorum yine kafasına göre ilk açtığı kanala geliyor. Ağız tadı ile favori kanallarım arasında gezemiyorum.

Aynı sıkıntısı olan var mı? Bugün kitapçığını inceleyeceğim, TP trafik anonsları ile alakalı bir durum sanırım. Fakat 3-4 km gitmeden niye kanal değiştiriyorsun. TP kapalı iken mi açık iken mi bilmiyorum ses düğmesi de işe yaramıyor TP yazıp düz bir çizgi çıkıyor ses düzeyini gösteriyor fakat ne kısabiliyorum ne açabiliyorum. Teşekkür ederim.

Halil Barış

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendi soruma kendim cevap vereyim. İstasyon ayarlarından RDS ve TP modunu kapama seçeneği var. TP modunu kapattığımda sorun çözülmüş oldu.

• Beğen
Tepkiler: Zafer715 ve Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Halil hocam sorunun yanıtınıda belirterek çok iyi yapmışsınız. Sizin aracınız yeni seri olduğu için malesef pek fazla forumumuzda kullanıcısı bulunmuyor. Zamanla kalabalık olacaksınız inş. :)

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
K kasalarda piston olayi( lspi) k kasadan uzak durulmasina neden oldu. On yargi kirilmali once. Keske k kasada direk enjeksiyon yerine sirali enjeksiyona devam edilseydi. 150 hp yerine 140 hp olaydida bukadar uzak kalinmasaydi

Halil Barış

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lspi yi ilk defa duydum. Biraz nette araştırdım. Bu tıkırtı sesi ben de hiç olmadı. Şu anda 45 bin de arabam.