Astra J Yakıt Donması

astra_1.6cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erzurumda bu kış 3.kez dondu !!! Sabah -19 , -20 civarıydı ,Bugün 10-15 dk rölantide çalıştıktan sonra hareket ettim 200-250 metre sonra silkeledi anladım tabi, hemen sağa çektim araba stop etti bir daha da çalışmadı.Anlamış değilim ya adam gibi çalışsın ya da hiç çalışmasın evden uzakta bıraktım aracı ...Çok sıkıntılı bi durum.Sanırım mazot filtresinin arabanın arkasında açıkta bir yerde olmasından kaynaklanıyor.Borulardaki yakıt bitince araba stop ediyor.Sigorta kutusunda depo ısıtıcı sigortaları var hatta quickheat(kabin ısıtma) sigortası bile var.Acaba Astra j Dizellerde depo ısıtıcı var mı yok mu bilen var mıdır.Depo ısıtıcı olsa bu durumu yaşamamam gerektiğini düşünüyorum.

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra J Yakıt Donması

Bundan önce Erzurum'da yaşayan arkadaşlar senin çektiğin sıkıntıların aynısını yaşamışlardı hatta forumdaki konular silinmemişse biraz araştırırsan bulabilirsin Hakan isminde bir arkadaşımız Horasan da çalışıyordu 1.3 astrası vardı yakıt filtresi ve borularını izalasyon tarzı birşeyler yaptırmıştı ve işe yaramıştı bence biraz araştır vardır bir çözümü.

levyon1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardeşim yakıt olarak özellikle opet ya da shell den yakıt almanı öneririm ve istasyonlardaki donmayı önleyen yakıt katkılarından at depoya. Filtre ve yakıt borularının izolasyonu kesin çözüm olur.

astra_1.6cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün motora giren yakıt borusunu açtık gaza basınca mazot fışkırıyordu, ne hikmetse motor kısmında donan bir yer var çalışmadı araç, artık servise çekici ile götürdüm 1 saat sonra çalıştı.Yakıt hep shell nitro kullanırım katkı würth kışlık mazot katkısı koymuştum gene dondu.Bagaja test amaçlı pet şişenin içine katkı maddesini koydum oda jöle gibi olmuş ..boşa para vermemek lazım bu katkılara.Bide opeti deniycem bakalım.Erzurumda dizelin mantığı yok gibi bişi.bence en iyi atmosferik+tüplü arabalar...

levyon1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erzurumluyum yıllardır yaşıyorum erzurumda iki adet dizel aracım oldu birisi accent era diğeri megane 2 1.5 dci her iki araçtada kışın hiç çalışmama durumu yaşamadım. Hatta donan araçlara şaşırıyorum. Benim formülüm şudur kışa girerken aracın bakımı yapılacak, akü yeni olacak, dizel yakıt katkısı katılacak, ve hep opetten alırdım yakıtı, yakıt yarım deponun altında asla olmayacak birde çok soğuklarda (-25 ve üzeri) gece 12 gibi ekstradan çıkıp çalıştırirdım aracı. Bu şekilde iki dizel aracımdada hiç çalışmama sorunu yaşamadım.

astra_1.6cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

levyon' Alıntı:
Erzurumluyum yıllardır yaşıyorum erzurumda iki adet dizel aracım oldu birisi accent era diğeri megane 2 1.5 dci her iki araçtada kışın hiç çalışmama durumu yaşamadım. Hatta donan araçlara şaşırıyorum. Benim formülüm şudur kışa girerken aracın bakımı yapılacak, akü yeni olacak, dizel yakıt katkısı katılacak, ve hep opetten alırdım yakıtı, yakıt yarım deponun altında asla olmayacak birde çok soğuklarda (-25 ve üzeri) gece 12 gibi ekstradan çıkıp çalıştırirdım aracı. Bu şekilde iki dizel aracımdada hiç çalışmama sorunu yaşamadım.

Araç 2015 model yakıt hep shell alırım würth katkı koymuştum depo hep fulle yakın tutuyorum bir tek bakımına 2000 km falan var ama arkadaşın megane 4 dizel 2016 model oda dondu.Ama geçen -18 derecede bile dondu ya sinir etti beni..Çalışıp 200 metre sonra stop etmek nedir ya tam bi şaçmalık bence yakıt sistemi tasarım hatası tamamiyle....

levyon1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam özellikle yeni nesil dizeller (dizel partikül filtreli olanlar) yakıt konusunda çok hassaslar yakıt soğuktan biraz katılaşınca çalışmıyorlar, arkadaşta 2015 model dizel fiesta vardı dondu çalışmadı yine bir arkadaşta 2014 i20 var oda çalışmıyor.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de Erzurum'da aynı sorunu 1.3 Astra J aracım ile yaşamıştım.

Gez Mahallesi'ne yakın bir yerde dondu kaldı aracım. Öğle vakti geldim aldım. Veysel abinin de bahsettiği gibi Hakan kardeşim aracının altına, boruların geçtiği yere yalıtım yaptırmıştı donmaması için ve bir daha donmamıştı. İhtiyaç duyarsanız, mesaj atın sizi o ustaya yönlendireyim.

Bu arada bu kadar donmadan sonra henüz yapmadıymazot filtrenizi değiştirin.