Astra J Temizlik Serüveni

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Herkese selam,

dün güneşli havayı fırsat bilip 11.11 de aracıma almış olduğum paspasları yerleştirmek, yine 11.11 de aldığım würth motor temizleyici denemek ve basınçlı yıkama makinesi + mjjc aldığımdan beri hayalim olan bulaşık deterjanı fışfışlamak için harekete geçtim. öncelikle şunu belirtmeliyim ki sonuç hayal kırıklığı çünkü bulaşık deterjanı aracın kirini zerre sökmedi. fairy firmasından davacıyım :imp:

maksadım fairy fışfışlamak olduğundan öyle ahım şahım bir uğraşım olmadı ama 3.5 saat zaman harcadım :grinning:

Öncelikle aracın kirli görüntüleriyle başlayalım;

Kirliler bu kadar. gelelim temizlikle ilgili görsellere;

lastik ve jant temizliği için 100ml 3d apc + 100ml 3d wash&wax şampuan 500ml su olacak şekilde bir karışım yaptım ve kwazar şişeyle ateş ettim.

kwazar çok işe yarıyor yav elim yorulmadan o kadar ateş ettim :laughing:

lastikleri temizlemek için temizlik malzemeleri satan yerlerde satılan halı vs temizlemekte kullanılan sert kıllı fırçalardan temin ettim. Her yıkamada lastikleri badana fırçasıyla temizlediğimi sanıyordum ama meğersem temizleyemiyormuşum :sweat: kendimden utandım :innocent: jantların dış yüzeylerine valet pro mavi gıllıyla giriştim. jant aralarına da geçen sene almış olduğum ve şimdiye kadar sürekli kullandığım dandik fırçayla giriştim.

video biraz sarsıntılı lütfen kusura bakmayın...

Jantlarla işim bittikten sonra hemen mjjc ye sarıldım ve tabancamın ucuna taktım. fairy bulaşık deterjanı 100ml kullandım ama köpük olarak pek bir şey elde edemedim. Çok akışkan bir köpük oldu ve patır patır indi :confused: beklediğimi elde edemediğim için pek fotoğrafla uğraşmadım. çektiğim videoları youtube amcaya yükledim buyrun bulaşık deterjanı performansı...

Gelelim motor kısmına, normalde apc ile girişecektim fakat 11.11 de denemek için aldığım würth motor temizleyicisi kullanmak istedim. hem youtube amcaya farklı bir video içeriği çıksın hemde bi bakalım videolarda söylendiği kadar maharetli miymiş diyerek würth e saldırdım.

motorun temizlenmeden önceki hali:

sonraki hali:

bugün bir daha uğraşacağım diye lastiklere vs bir şey sürmedim fakat bugün de hava kapattı ve ara ara yağmur atıyor...

Bunlarda bitiş görselleri:

Biraz uzun oldu galiba kusura bakmayın [emoji14]

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam senin fotoğraflara bakınca benim aracı benzin döküp yakasım geldi :) Uzuuuun zamandır aracıma hiç vakit ayıramıyorum. Sizin maşallahınız var.

• Beğen
Tepkiler: ilkatör76

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hocam senin fotoğraflara bakınca benim aracı benzin döküp yakasım geldi :) Uzuuuun zamandır aracıma hiç vakit ayıramıyorum. Sizin maşallahınız var.

reis gel parlatalım ayıp ediyorsun ;)

bu arada az önce baktığımda fotoğrafların hepsi gözüküyordu şimdi yarısından fazlası gözükmüyor bende. acaba sadece bende mi gözükmüyor?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ben baya fotoğraf görüyorum :) Mesajlara 20 adet fotoğraf eklemesi yapılabiliyor.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
dün İstanbul a çamur yağdı resmen ve arabadan tiksindim hele ki siyah olunca gerçekten çile gibi.. aracınız maşallah çok şık. her zaman hayalimdedir . kendine ait garaj ve yıkama aparatlarım olsun. yaz tatilinde didimde yapıyorum ama normal zamanlarda İstanbul da maalesef imkansız.. elinize sağlık hocam..

• Beğen
Tepkiler: Burakcansiz

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben baya fotoğraf görüyorum :) Mesajlara 20 adet fotoğraf eklemesi yapılabiliyor.

bende de normalde tam 20 adet fotoğraf vardı fakat şu anda 11 tanesini görebiliyorum. özellikle bitiş görsellerinin neredeyse hiçbirisi gözükmüyor. Sadece 1 tanesi gözüküyor bende :rolleyes:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam linkleri tekrar kontrol edin isterseniz.

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
dün İstanbul a çamur yağdı resmen ve arabadan tiksindim hele ki siyah olunca gerçekten çile gibi.. aracınız maşallah çok şık. her zaman hayalimdedir . kendine ait garaj ve yıkama aparatlarım olsun. yaz tatilinde didimde yapıyorum ama normal zamanlarda İstanbul da maalesef imkansız.. elinize sağlık hocam..

teşekkürler. benimde kapalı alanım yok fakat kendime göre güzel olduğunu düşündüğüm bir çeyizim var =) İzmir'de oturuyorum yolunuz düşerse bi temizleyelim sizinkini :D

bende neredeyse 2 aydır fırsat kolluyordum salı günü hava güneşliydi hemen saldırdım temizliğe. Yine güneş açsa yine temizlik yapsam :cool:

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam elinize sağlık profesyonel temizlik yapmışsınız örnek alacağım sizi saygılar