Astra J Temizlik Serüveni

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

UrTR

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Herkese selam,

Uzun bir süreden sonra bir güncellemeyle tekrar karşınızdayım :)

Eksik olan ve ortak alım yaptığımız/arkadaşlarımızdan temin ettiğim birkaç ürünün gelmesini beklerken araca detaylı olarak pek girişmiyordum. Maksat yeni ürünler denemek olunca detayı bile erteliyoruz :)

Bugün canımın sıkıntısından araca şöyle ucundan bir detay yapıverdim. İç aksamlarda koch GS ile girişeceğimden ( bu ürünün methini çok duyduğumdan ilk fırsatta kullanmak istediğimde içeriye pek elleşmedim ) fırça veya köpük kullanmadan ucundan bir temizlik yaptım.

Neyse lafı daha fazla uzatmadan kirlilerle başlayalım;

Uygulamaya iç kısımdan başladım. Gelecek olan kargoda beklediğim bir ürünü iç aksamda kullanacağım için iç aksamda çok detaylı bir temizlik yapmadım. Plastik aksamlardaki tozu bir bezle alıp Adams total interior ürününü kullandım. Ürün çok güzel kokuyor ve hafif parlak bir görüntüye sahip.
Aracın tamamını süpürme işi yaklaşık 1 saatimi aldı. Süpürme işi bittikten sonra aracın içini boşaltmaya geçtim. Elime ne geçtiyse attım poşete, yarın şu yorgunluğumu atarsam onlardan işe yarayanları arabaya koyarım diğerleri çöpe :)

Dış detaya modifiye ettiğim mekanik pompayı test etmek için bagaj kapağını tavana bağlayan menteşelerden başladım. Menteşelerin önündeki plastik kapağı söktüm ve köpükledim. Şunu söylemeliyimki köpük efsane...
FL ile attığımız köpükten daha katı bir köpük elde ettim ve bu gayet hoşuma gitti.

Bagajın üst kısmındaki bu alanı arada temizlemek güzel oluyor çünkü nasıl olduğunu bilmiyorum ama içerisi kir doluyor =(
Bagajın tabanındaki zımbırtıları söktüm ve bagaj havuzunu mekanik pompamla köpük banyosuna maruz bıraktım. Köpüğün çalışması için birkaç dakika bekledikten sonra vp detay fırçasıyla tüm bagaj havuzunu fırçadım ve sonra harcker sc3 buharlı temizlik aletimle bagajın içini fırçaladım. Güneşin altında ve bu sıcakta buharlı temizlik aleti kullanması birazcık yoruyor adamı :)
Temizlik işi bitince bagajı topladım ve kapılara geçtim :)

Kapı içlerini mekanik pompamla köpürttüm ve her kısmını buharlı temizlik aletiyle temizledim. Buharlı temizlik aletini ilk defa kullanırken kapı içleri baya kirliydi ama bugünkü temizlikte hiç ellemesem bile olurdu. Biz severiz böyle antin kuntin yerlerle uğraşmayı dedim ve daldım kapı içlerine :)
Kapı içleriyle ilgili görsel yok malesef...

Gelelim aracın dış detayınaaa...

Jantlar için yarın bir daha uğraşacağımdan çok sallamadım desem yalan olmaz. Yarın lastik parlatıcılarla ilgili 4 tane video çekmeyi planlıyorum.
Jantlara elimde kalan son Koch fb yi fıslattım birkaç dakika bekledim ama hiç kızarma olmadı. Hatırladığım kadarıyla biraz kıvamlı bir üründü fb, su gibi bir ürün değildi ama şişedeki ürün baya sıvı haldeydi. Acaba ürün mü bozuldu diye düşündüm :)
Jantları duruladıktan sonra lastiklere hiç elleşmedim bile :)

Böcek ve kirler için biraz karışım sıktım ( Cg Bug&Tar + Vp Citrus ) ve ardından direk fl ile valet pro ph neutral + vp citrus karışımıyla aracı köpürttüm.
Normalde bu videoları youtube'da paylaşmak için değil arkadaşlara göndermek için çekmiştim ama köpük o kadar iyiki en azından forumda sizlerle paylaşabilirim diye düşündüm :)

Köpüğün inmesini bekledikten sonra aracı duruladım ve çift kova yıkamasına geçtim. Çift kova yıkamasında 3d Wash&wax şampuanını kullandım. Uzun zamandır kullanmadığım ve kokusunu çok sevdiğimden bu yıkamada bu şampuanı tercih ettim.
Önümüzdeki hafta polisaj öncesi sağlam bir yıkama yapmam gerektiği için cilalı şampuan kullanmakta bir sıkıntı görmedim zira b33'ü kullanacağım için o şampuanın içinden geçecektir :)
çift kova yıkaması bittikten sonra aracı kuruladım. Kapı içlerine Sonax BSD sıktım ve toparlanmaya başladım. Bir kargo daha bekliyorum, o kargo geldikten sonra motor temizliği yapacağım :)

Gelelim bitiş görüntülerine;

Bu sefer güneşin ve sıcağın altında olduğumdan pek görsel/video olmadı gönderide, şimdiden kusura bakmayın...

Vaktinizi ve kotanızı ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

YouTube sitesinde kanalıma abone değilseniz lütfen kanala abone olmayı unutmayın. Videoları beğendiyseniz "bunu beğendim", beğenmediyseniz "bunu beğenmedim" e tıklamayı unutmayın. Ürünlerle ilgili eksik veya yanlış gördüğünüz bir nokta varsa yorumlarda belirtinki ona göre revize edeyim. Kanaldaki farklı videolara göz atmayı unutmayın :)
Kanal sizlerin sayesinde ufak ufak büyüyor ve bu beni çok motive ediyor. Son olarak videoları ve kanalı sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız çok sevinirim.

Saygılarımla...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Hasip ve Mtunc

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Valla helal olsun :D ben hayatta böyle uğraşamam temizlik falan ama evinizin bulunduğu kısımda müsait sanırım, güzel keyiflice arabanızı temizliyorsunuz. Bizde bu imkan yok :D:D oturduğum yerin karşısında oto yıkama var :D veriyorum yıkıyor.