ÇÖZÜLDÜ Astra J Silecek Suyu Motoru Sigorta Değişimi

sam42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şöyle bir durumda var ilk sigorta yı atırmıyor röle ile elektriği kesiyor yarim saat sonra açılıyor tekrar sigorta son çare atıyor
Uzun süredir giremedim cevap için. Doğru söylüyorsun buz cozulunce tekrar çalışmaya başlamış yani sigorta da atmamış motor da bozulmamış. Arabam bu konuda uyandırdı beni 😆

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aynen üstad opelde elektrik sistemini korumak için ayriyetten beyin vardır öncelik sigorta attırmaz röle ile arızalı olan kısımın elektriğini keser eğer şase devam ederse o zaman sigorta atar 😁

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
B
Sadece soğuktanda olmuyor tecrübe ile sabit :)..Su bittiği zaman silecek suyunu püskürtmeye devam edersek motoru yakabiliyor..Ben bu yaz tam Antalya'ya giderken sabahın 5 inde başıma gelmişti..O saatte tabi servisler veya oto tamirciler kapalı,dedim dönünce yaptırıırm..Küçük bir şey gibi görünebilir ama tatilimin ortasında Alanyadan Antalyaya gelirken yolda hafiften yağmur yağmaya başladı,tüm cam çamur gibi oldu,cam neredeyse kapandı..Görüş mesafesi azalınca kenara çekip camı temizlemek zorunda kalmıştım..Kötü bir deneyimdi :)..O yüzden eğer motor çalışmazsa @Hasip kardeşimin paylaştığı bu yararlı bilgiye bakalım eğer sigortadan değilse hemen motoru değiştirelim..
benimki su bitince su koyun diye uyari veriyo durmadan mecbur su koyuyom

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
zafer ustam bazı modellerde check kontrol kapalı normalde veriyor evet
Aynen..Edition modelde ben uyarı duymadım..Gerçi cosmodada duymadım :) ..Genelde haftada bir su eklerim...Bu arada sanırım haznedeki su azalınca far yıkama devre dışı kalıyor..

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aynen..Edition modelde ben uyarı duymadım..Gerçi cosmodada duymadım :) ..Genelde haftada bir su eklerim...Bu arada sanırım haznedeki su azalınca far yıkama devre dışı kalıyor..
bayide açtırabilirsin cemil ustam

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Şuan Cosmo paket var ama su bitmediği için uyarı veriyormu vermiyormu bilmiyorum açıkçası...Bir ara bitirip bakayım :)

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et