Astra J sıcaklık problemi

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar. Astra j aracimla ilgili bir problemi paylasmak istiyorum. Kış aylarinda pek fark etmedim ama yaz sicakliklariyla birlikte sofor tarafinda sag bacaga denk gelen plastik aksamin (yan ve ust kisimlar) asiri isindigini müşahede ettim. Uzun yolculuklarda sag bacagimin sicaktan bariz bir sekilde isindigini söyleyebilirim. Kisin fena degil ama bu mevsimde ozellikle gunduzleri rahatsiz ediyor acikcasi. Normal bir durum mudur yoksa benim aracima ozel bir ariza midir, cevaplarinizi bekliyorum. Henuz servise ya da ustaya goturmedim. Aracim 2013 1.6.. Landi lpgli..Tesekkurler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bildiğim kadarı ile bu motor biraz fazla ısı vermekte. Sanmam sorun olduğunu.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Plastik ön göğüs aksamından bahsedilmiş sanırsam.. Motordan ısı vuruyorsa yetkili servise danışmanızda fayda var.. Fakat araca güneş çok fazla vurupta araca bindiğinizde oluyorsa normal diye düşünüyorum..

Sent from my iPhone using Tapatalk

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracin gogsunun gunes etkisiyle isinmasindan bahsetmiyorum. Sofor tarafi sag bacaga denk gelen ozellikle yan parca isiniyor. Fazladan bir isi oldugunu dusunuyorum. Motor isisindan kaynaklansaydi daha genis bir alanda etki gostermez miydi? Lokal bir isinma var. Bahsettigim bolum diger yerlere gire daha sicak. O kisim dogrudan gunes de gormuyor genelde. Cevaplar icin sagolun.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O tarafta kablo dan başka birşey yoktur tahminim.polen filtresinin bölümü var yan tarafinda radyonun arka tarafinda kalır. Ordan bi isi oluşturma olasılığına pek sanmıyorum. Yetkili servise danışmanızi tavsiye ederim kafanız rahat olur böyle durumlarda ücret talep etmiyorlar ;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O kısımdan eksoz geçiyor bildiğim kadarı ile ve onun ister istemez etkisi olacak. Birde bu motorlar daha fazla ısınmakta. havalar da sıcak sanırım o yüzden farkına vardınız.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Abi aynı motorlu aracım var hemde aynı Lpg sistemli ne kadar sıkıştırırsam sıkıştırıyım Clio kadar fan açtığını görmedim.. Benim arabada ben niye böyle bacağı rahatsız etme gibi bir olaya rastlamadım ki acep? :D

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracin gogsunun gunes etkisiyle isinmasindan bahsetmiyorum. Sofor tarafi sag bacaga denk gelen ozellikle yan parca isiniyor. Fazladan bir isi oldugunu dusunuyorum. Motor isisindan kaynaklansaydi daha genis bir alanda etki gostermez miydi? Lokal bir isinma var. Bahsettigim bolum diger yerlere gire daha sicak. O kisim dogrudan gunes de gormuyor genelde. Cevaplar icin sagolun.

kalorifer peteği var orda.yaz kış sıcaktır eğer vanalı sistem değilse.onun sıcağ vuruyordur. servise gittiğinizde kalorifer klapelerine bir baktırın yapılıyorsa kalibrasyon yaptırın faydası olur diye düşünüyorum

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer peteği var orda.yaz kış sıcaktır eğer vanalı sistem değilse.onun sıcağ vuruyordur. servise gittiğinizde kalorifer klapelerine bir baktırın yapılıyorsa kalibrasyon yaptırın faydası olur diye düşünüyorum

Kalorifer petegi olabilir dediginiz gibi. Van da yasiyorum. Sicaklar gec başladı bizde. Havanin sicagina bahsettigim sicaklik da eklenince anormal bir durum mu var diye iskillendim. Servise bi gostereyim yolum düştüğünde.. Belki de kuruntu yapmisimdir. :)

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi aynı motorlu aracım var hemde aynı Lpg sistemli ne kadar sıkıştırırsam sıkıştırıyım Clio kadar fan açtığını görmedim.. Benim arabada ben niye böyle bacağı rahatsız etme gibi bir olaya rastlamadım ki acep? :D

Hakkiniz var kolay kolay fan acmiyor. Bahsettigim sicaklik sag diz kapaginin altindan itibaren bacak kismina yakin duran koseden kaynakli. Fazla isiniyor sanki benim aracimda. Sizinki de olmamasi sevindirici;)