Astra J motor alt koruma kısmında yağ kaçağı yardım

egitim84

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, Astra J 1.4T otomatik araç kullanıcısıyım. Aracımın alt motor koruma kısmında yağlanmalar var. Ustaya götürdüm şanzıman yağı kaçağı var otomatik şanzımancıya gitmem gerektiğini söyledi. Böyle bir olay başına gelen var mı? Başıma büyük bir masraf çıkarır mı? Bilgisi olan arkadaşlar fikir verirseniz çok sevinirim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, Astra J 1.4T otomatik araç kullanıcısıyım. Aracımın alt motor koruma kısmında yağlanmalar var. Ustaya götürdüm şanzıman yağı kaçağı var otomatik şanzımancıya gitmem gerektiğini söyledi. Böyle bir olay başına gelen var mı? Başıma büyük bir masraf çıkarır mı? Bilgisi olan arkadaşlar fikir verirseniz çok sevinirim.
Şanzıman karter tapasından geliyor olabilir en iyi ihtimalle fotoğraf çekebilme imkanınız var mı? Ne olduğunu nereden geldiğini görelim

egitim84

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Şanzıman karter tapasından geliyor olabilir en iyi ihtimalle fotoğraf çekebilme imkanınız var mı? Ne olduğunu nereden geldiğini görelim
Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim yarın fotoğraf çekip atmaya çalışacağım

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
benim başıma geldi.
şanzımandan soğutucuya giden boruların bağlantı noktasındaki presli kısımdan yağ sızdırıyordu.
o boruyu 100 liraya sıfırıyla değiştirdik, 1 litre kadar da yağ eklettik. sorun kalmadı.
bahsettiğim basınçlı borulara baktırın.
çok büyük bi problem yaratabilir, eğer şanzıman çok yağ eksiltti ise.

sorun burda değilse contalardan sızdırıyor olabilir.

• Beğen
Tepkiler: egitim84

egitim84

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
benim başıma geldi.
şanzımandan soğutucuya giden boruların bağlantı noktasındaki presli kısımdan yağ sızdırıyordu.
o boruyu 100 liraya sıfırıyla değiştirdik, 1 litre kadar da yağ eklettik. sorun kalmadı.
bahsettiğim basınçlı borulara baktırın.
çok büyük bi problem yaratabilir, eğer şanzıman çok yağ eksiltti ise.

sorun burda değilse contalardan sızdırıyor olabilir.
Hocam ilginiz ve yardımınız için çok teşekkür ederim