astra j lpg sorunu

Kalvis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar, aracım 2016 edition plus j kasa, henuz 23bin km de, 21500 km de prins teknomaks marka lpg taktırdım, henuz 2 ay olmadı tüp taktıralı, Araca ilk gaz koyduk 50 liralık araba uc gun sonra teklemeye basladı gazı kestım montaj yapan ustaya goturdum lpg tankından bi parca söktü gaz pis gazmış tıkamış şimdı iyi olacak dedi ve sadece tanıdık bildik yerden gaz al dedi ama daha ilk gazıydı bu, daha sonra da şöyle birşey oldu, lpg gostergesı daha son ikinci ışıkta yanıp sönmeye ve uyarı sesi vermeye başladı, sonra depoyu fulledim yine aynı şey oldu bunun üzerine dört defa depoyu opet aygazdan fulledim her depoyu doldurmada sanki gaz biter gibi uyarı veriyor, ayrıca geçenlerde kırmızı ışıkta durdum yeşil yanınca gaza bastım araba gaz yemedi zoraki kalktı ağır ağır yürüdü araba, sonra bi kırmızıda daha durdum yine aynısı oldu, bir kırmızıda daha durdum yine aynı sorun oldu bugünde yolda yavaşladım tekrar hızımı artırayım dedim yine ağır ağır kalktı araba hani birden beşinci vitese atarsınız ya kalkarken zorla yürür aynı onun gibi oldu ve ekranda hız uyarısı belirdi 56 km yazmaya başladı halbuki ben hız sabitleyici falan kullanmadım hiç, ayrıca benden başkasıda kullanmadı aracımı, sonra biraz daha ilerledi yine aynısı oldu bu seferde 22 km hız uyarısı verdi sorun nedir nasıl çözülür bi türlü anlamadım gitti ama ustaya gaz kesme olayından dolayı toplamda 3 defa götürdüm üçündede sadece bilgisayara bağladı bişey yok dedi ve gönderdi. aracım 2016 ve suan 23 binde hiç kazası belası birşeyi yok ne olduysa lpg taktırdıktan sonra oldu lütfen yardım edermisiniz. ne yapmalıyım. şimdiden teşekkür ederim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam geçmiş olsun. Bu konuda @tuleybihayat hocam sizi yönlendirmeye çalışacaktır.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Afedersiniz ama iş bilmez, ilgisiz, gamsız ustalardan birine denk geldiniz herhalde...

Bilgisayarda arıza kodu bulamayınca problemin varlığı yok mu oluyor? Hasbunallah...

Hocam probleminizin kaynağını doğrudan bilemiyorum ama lpgayari.com ekibiyle irtibata geçin. Prinse müdahale edemiyor olabilirler henüz, emin değilim ama rica ederseniz İzmir için yönlendirirler, yardımcı olurlar.

Aracın benzinle çalışmasında sorun olmadığı sürece hata LPG montajı ve ayarında demektir, hatırınizda kalsın

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu arada aynı arızayı atikerde yaşadım. ECU değiştirerek çözdüm.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi