Astra J Lpg Montajı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bildiğiniz motor içine normal yağ yolluyorsunuz burada

Nefsam

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Subaplari yağlamasınin ne gibi zararı varmış?
Usta hiç bir zararı yok faydasını da duymadım dedim, Soğutma yağı görevi yapıyor dedi zararı yok , kalsın üstünde söktürme dedi, damla damla yağ akıtıyor zaten

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yağlamalı sistemli 1.6 XER motorlu araç da kullanıyorum (taktırırken bayi fiyat farkı istememişti hediye olarak almıştık), yağlamasız sistemli 1.6 XER araç da kullanıyorum ancak ben arada gözle görülür bir fark görmedim, aksine yağlamalı sistemli aracım yağlamasız sistemli aracımdan daha sık arıza çıkarıyor psikolojik mi bilemedim :D Bence gereksiz bir sistem, montajda ekstra ücret ödemeye gerek yok :)

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Nefsam

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Yağlamalı sistemli 1.6 XER motorlu araç da kullanıyorum (taktırırken bayi fiyat farkı istememişti hediye olarak almıştık), yağlamasız sistemli 1.6 XER araç da kullanıyorum ancak ben arada gözle görülür bir fark görmedim, aksine yağlamalı sistemli aracım yağlamasız sistemli aracımdan daha sık arıza çıkarıyor psikolojik mi bilemedim :D Bence gereksiz bir sistem, montajda ekstra ücret ödemeye gerek yok :)
Bugün tekrar bir usta ile görüştüm sadece flashlube yağ koymalısın dedi ama yıllardır yapıyorum bu işi faydası olduğunu görmedim zararını görmedim dedi

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bugün tekrar bir usta ile görüştüm sadece flashlube yağ koymalısın dedi ama yıllardır yapıyorum bu işi faydası olduğunu görmedim zararını görmedim dedi
Şimdi araçlara yağ buharı tutucu yani oil cash tank denir manifolda yada boğaza geçen boru çıkarılır araya konur bunun sebebide boğaz kelebeği yada manifold temiz kalsın yağ kaçmasın içeri ve motor verimi az da olsa artması için

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sübap yağlamasının hiçbir faydası yok. Ayarsız şekilde çalışırsa katalizörü tıkamaya kadar zararları olabilir.

LPG'de fakir karışım olursa yanma odasındaki yüksek sıcaklıktan egzoz sübapları kavrulur. Sübap yağlama sistemi ise, emme zamanında emme sübapları üzerine püskürtülür. Olaydan asıl etkilenen egzoz sübaplarına hiçbir etkisi yoktur.
Fakir karışımdan dolayı artan yanma odası sıcaklığını, 1000 derecenin üzerindeki sıcaklıktaki ortamı 2 damla yağ mı soğutucak?

Bu sektörde isim yapmış büyük atölyelerin hiçbiri artık bu uygulamayı yapmıyor. Bir dönem, soru işaretleri olmasına rağmen takılıyordu. Şu an, hiçbir işe yaramadığı üzerinde hemfikirler.

batatay

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Astra J 2017 1.6 115 lik aracıma 2 ay once işinde çok iyi ümraniye de bir dönüşüm firmasında BRC comfort taktırdim. Malum firmanın slogani "benzin gibi gitmezse para yok" ve gercekten benzinden farkı yok. Sehir ici trafikte cok da kalırim ve benzind 70-72 kuruş yakan araç şu anda 40-42 kuruş yakıyor. Montaj sonrası yolda AFR ayarı da yapıldı. Hatta firma sosyal medya hesabında videolar çekiyor ve benim araca da video çekildi. Test videosu da burada. Amacım reklam degil sadece benzin 7 lira olmuşken artık ya araba degistirecektim ki piyasa berbat mümkün değil yada LPG taktiracaktim. Şimdilik memnunum. Dogru AFR ayari ile subap erimesi olmadıgı yönünde iddiaları da var.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ben bu tarz sorunsuz iş yapan firmaları seviyorum. İşlerine sahip çıkmaları çok iyi. Mesajı reklam olarak algılamıyoruz, memnunsanız paylaşmanız gayet doğal bu şekilde işini iyi yapan firmalar daha çok bilineceklerdir. Aracınızı uzun zaman sorunsuz binmeniz dileğiyle LPG sisteminiz hayırlı olsun :)

• Beğen
Tepkiler: Mtunc